Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 14d. 13:15

COVID-19 pasiekė 30 ugdymo įstaigų, serga 43 žmonės

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, pirmadienį COVID-19 atvejai fiksuoti jau trisdešimtyje ugdymo įstaigų. Serga 43 asmenys, izoliuoti – 561. Vilniaus Gabijos progimnazijoje jau fiksuojamas viruso plitimas mokykloje. Visgi niekaip griežtinti mokykloms taikomų taisyklių neketinama.

Spaudos konferenciją, kurioje dalyvauja Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ir Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų valdymo skyriaus vyriausioji specialistė Daiva Razmuvienė, stebėkite čia:

Ministras pranešė, kad nuo šiol žmonėms, kurie turėjo kontaktą su sergančiuoju, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai tiesiog paskambins telefonu ir nebereikės pasirašinėti dokumentų, pakaks, kad pokalbis būtų įrašomas, kad būtų privaloma laikytis saviizoliacijos.

Taip pat leidimo palikti saviizoliacijos vietą nebereikės prašyti vykstant darytis COVID-19 tyrimų.

D.Razmuvienė tvirtino, kad vieni iš labiausiai nerimą keliančių židinių susiformavo Raseinių policijoje, „Klaipėdos energijoje“, Šiaulių siuvimo įmonėje, kurioje jau 39 atvejai. Kitas židinys susijęs su prekybos centru Šiauliuose.Nerimą kelia ir židinys, susijęs su VGTU bendrabučiu.

„Šeimos židinių jau yra mažiau“, – sakė ji.

Pasak D.Razmuvienės, nors virusas jau pasklido 30 mokyklų, serga 43 asmenys, iš jų 34 yra vaikai, du ikimokyklinio amžiaus, šeši pedagogai ir trys darbuotojai, panikuoti nereikia.

Esą net Gabijos progimnazijoje, kur virusas paplito mokyklos viduje, situacija valdoma. Pasak D.Razmuvienės, dabar svarbu, kad visi su židiniu susiję ir saviizoliuotis turėję apie 100 asmenų laikytųsi taisyklių.

„Mokyklose šis atvejis yra pirmas, kai plinta pačioje progimnazijoje. Jei virusas išplito, aišku, buvo plyšys tvarkoje. (...) Nesuvaldyti srautai“, – teigė ji.

Sveikatos apsaugos ministras A.Veryga tvirtino, kad mokyklos neturėtų dėl situacijos panikuoti. Jis nerekomenduoja namo siųsti visų suslogavusių vaikų, nes esą „sloga slogai nelygu“.

„Sloga nėra laikoma specifiniu COVID simptomu“, – sakė jis.

Pasak ministro, visos mokyklos yra informuotos kaip elgtis nustačius COVID-19 atvejį.

A.Verygos teigimu, dėl mokyklų veiklos jokių naujų rekomendacijų neketinama teikti, planuojami tik mokymai mokykloms.

„Griežtinimo tokių planų tikrai nėra“, – sakė ministras.

Klausiamas, kodėl ne visose mokyklose nustačius vieną atvejį, imamasi tirti artimiausius užsikrėtusiojo kontaktus klasėje, A.Veryga tikino, kad dėl to, kam reikia tirtis, sprendžia epidemiologai. Be to, jis priminė, kad tirtis racionalu praėjus mažiausiai savaitei po kontakto su užsikrėtusiuoju.

D.Razmuvienė aiškino, jog normalu, kad mokyklos apie jose fiksuotus užsikrėtimo atvejus sužino ne iš NVSC, o iš vaikų tėvų.

A.Veryga pasidžiaugė, kad šiuo metu daugiau serga jaunimas – žmonės iki 35 metų, jie serga lengviau, todėl ligoninėse nėra gausu COVID-19 pacientų ir situacija visai kitokia nei buvo pavasarį.

Vyresnio amžiaus žmonės, pasak ministro, per pusmetį išmoko saugotis.

Klausiamas, ar nereikia griežtinti sąlygų, ministras tikino, kad teoriškai kai kuriose savivaldybėse jau reiktų griežtinti sąlygas, tačiau praktiškai fiksuojama, kad virusas plinta židiniuose, todėl tai nėra būtina. Ministro teigimu, kol kas neplanuojama imtis jokių priemonių dėl planinių sveikatos paslaugų teikimo.

Per praėjusią parą patvirtintas 51 naujas koronaviruso atvejis, bendras susirgimų skaičius Lietuvoje siekia 3386, pirmadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Šiuo metu koronaviruso infekcija tebeserga 1215 asmenų, 2071 – pasveiko.

Nuo COVID-19 iš viso mirė 87 asmenys, dėl kitų priežasčių mirė 13 užsikrėtusiųjų.

Sekmadienio duomenimis, ligoninėse gydomi 37 asmenys, reanimacijoje gydomi 5 asmenys.

Per praėjusią parą laboratorijose ištirtas 1382 ėminiai, iš viso iki šiol ištirta 695 tūkst. 521 mėginys.

Izoliacijoje yra 8089 žmonės.

Nuo birželio 1 dienos Lietuvoje nustatyti 229 įvežtiniai atvejai.

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

08:41
14:27
01:21

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min