Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2021 10 23

COVID-19: sergamumas labai didelis, absoliuti vakcinacija nereali

Kaip ir tikėtasi, atvėsus orams, COVID-19 atvejų kreivė šovė aukštyn. Dabar sergamumas didelis, mirtingumas taip pat, tačiau atsisakančiųjų skiepytis vis dar yra daug. Nors Rokiškio gyventojų vakcinavimo vidurkis lenkia šalies vidurkį, kas paskatintų skiepytis to dar nepadariusius – galbūt 100 eurų išmoka arba iš pačių kišenės mokami testai? Apie situaciją kalbamės su VšĮ Rokiškio pirminės asmens sveikatos priežiūros centro direktore Danguole Kondratenkiene.
COVID ligoninės skyrius
COVID ligoninės skyrius / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

– Vasarą naujų infekcijos atvejų buvo skaičiuojama mažiau, tačiau ir vakcinacijos tempai buvo sulėtėję. Kaip manote, kas tai lėmė?

– Tie, kurie buvo suinteresuoti, pasiskiepijo anksčiau, o likusieji tiesiog abejoja ar nenori skiepytis. Skiepijimas suaktyvėjo liepos–rugpjūčio mėn., kai pradėta kalbėti apie galimybių pasą ir kontaktinių veiklų ribojimą jo neturintiems.

– Koks dabar sergamumas Rokiškio rajone?

– Šiuo metu sergamumas COVID-19 infekcija labai didelis. Sunkiau sirgti ypač rizikuoja neskiepyti asmenys. Jie tikisi „pralaukti“, nesusirgti ir, aišku, nemirti nuo šios ligos. Tai sunku suvokti.

– Ar galima prognozuoti, kad rudenį, daugėjant susirgimų, skiepijimo procesas suaktyvės?

– Kol kas suaktyvėjimo nestebime, jį paskatins nebent 100 eurų išmoka ar mokami testai, suteikiantys galimybę dirbti kontaktiniu būdu.

– Vakcinacija sulėtėjusi visoje Lietuvoje, o kaip Rokiškio rajonas atrodo šalies mastu? Ar siekiamybė yra 100 proc. vakcinacija?

– Na, 100 proc. vakcinacijos pasiekti nėra realu, nes, manau, gyventojų registras nėra toks tikslus: yra rajono gyventojų, emigravusių į užsienį ar išvykusių į kitus miestus. Siekiamybės nenusimatėme, bet, aišku, kuo daugiau skiepytų, tuo geriau, tuo ramiau visi gyventume.

Šalies mastu atrodome neblogai – 71,5 proc. paskiepytų, tai yra aukščiau nei šalies vidurkis, patenkame į dešimtąją vietą pagal paskiepytų gyventojų skaičių, pakartotinai paskiepta 3,3 proc., tai – antras rezultatas šalyje.

– Statistikos departamento duomenimis, daugiausiai mūsų rajone pasiskiepiję 35–44 metų gyventojai. Neatsilieka ir 25–34 metų grupė. Kaip manote, kas lėmė, kad būtent šios žmonių grupės pačios aktyviausios?

– Manau, lėmė žmonių sąmoningumas ir noras pagaliau suvaldyti šią situaciją. Be to, šiose amžiaus grupėse mažiau lėtinių ligų, todėl jauni žmonės mažiau bijo skiepytis. Vyresni suabejoja – ar skiepas nepaaštrins jo lėtinės ligos.

– 12–15 ir 16–24 metų grupės taip pat skiepijamos. Ar noriai tėvai skiepija atžalas?

– Jei tėvai patys skiepijasi, atveda ir vaikus, tai priklauso nuo jų požiūrio į skiepą.

– Koks paskiepytas jauniausias Rokiškio rajono gyventojas?

– Jauniausias paskiepytas vaikas yra gimęs 2009 m. Nepilnamečiai iki 16 metų skiepijami tik su vieno iš tėvų sutikimu, nuo 16 metų patys sprendžia, skiepytis ar ne.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius