Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 14d. 13:51

COVID-19 susirgus slaugytojai, ištirti „Žibutės“ sanatorijoje buvę vaikai: visų testai neigiami

Vaikų reabilitacijos skyrius „Žibutė“
Respublikinės Kauno ligoninės nuotr. / Vaikų reabilitacijos skyrius „Žibutė“
Respublikinės Kauno ligoninės (RKL) Vaikų reabilitacijos skyriuje „Žibutė“ – geros naujienos. Po to, kai gautas teigiamas vienos slaugytojos koronaviruso testo atsakymas, korpuso, kuriame dirbo ši darbuotoja, vaikai buvo izoliuoti ir jiems paimti mėginiai COVID-19 tyrimui. Šiandien „Žibutė“ sulaukė tyrimų atsakymų: visi – neigiami.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) RKL Vaikų reabilitacijos skyriui „Žibutė“ leido tęsti veiklą, - pranešimu spaudai informuoja RKL atstovė spaudai Jūratė Kuzmickaitė.

Šiuo metu apie neigiamus vaikų COVID-19 tyrimo rezultatus informuojami tėvai. Jie jau gali parsivežti vaikus į namus tęsti saviizoliaciją (14 dienų nuo kontakto dienos).

Pasibaigus izoliacijos laikui, mažieji „Žibutės“ pacientai vėl galės grįžti ir tęsti reabilitacinį gydymą – galios tie patys siuntimai. Keturis vaikus tėvai jau pasiėmė vakar, kiti į namus saviizoliacijai išvyks artimiausiu metu, o korpuso pastatas bus iš pagrindų dezinfekuojamas.

„Žibutės“ korpusuose, skaičiuojant vaikus ir slaugančius asmenis, šiuo metu apsistoję 32 žmonės. Reabilitacinį gydymą galės tęsti ir vaikai, kurie atvyko nuo pirmadienio ir neturėjo kontakto su infekuota darbuotoja.

Su koronainfekcija užsikrėtusia slaugytoja kontaktavę trys darbuotojai – saviizoliacijoje, jiems paimti mėginiai ir laukiama COVID-19 tyrimo atsakymų.

Profilaktiškai išsitirti užsiregistravo visi 43 „Žibutės“ darbuotojai.

15min primena, kad žinia apie tai, jog Respublikinės Kauno ligoninės Vaikų ligų klinikos Vaikų reabilitacijos skyriaus „Žibutė“, veikiančios Kačerginėje, slaugytojai nustatyta koronaviruso infekcija, pasklido rugpjūčio 13 dieną. Dėl to sutriko ir Kauno klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriaus darbas, nes ši slaugytoja dirbo ir jame. Izoliuoti 5 Kauno klinikinės ligoninės darbuotojai, nauji pacientai į minėtą skyrių nepriimami.

Koronavirusas slaugytojai nustatytas po to, kai ji, baigusi ciklinę darbo pamainą kitoje gydymo įstaigoje – minėtame Kauno klinikinės ligoninės Fizinės medicinos ir reabilitacijos II skyriuje, pasitikrino dėl COVID-19 infekcijos ir tyrimas rugpjūčio 7 dieną parodė neigiamą rezultatą.

Rugpjūčio 8 dieną slaugytoja pradėjo darbą „Žibutėje“, jos budėjimas baigėsi sekmadienio rytą. Moteriai namuose ilsintis po budėjimo, ėmė prastėti savijauta: prasidėjo šaltkrėtis, dingo uoslės ir skonio pojūčiai. Rugpjūčio 11 dieną ji pakartotinai davė ėminį COVID-19 testui. Rugpjūčio 12 dieną gautas teigiamas atsakymas. Per savaitgalio budėjimą slaugytoja vaikų grupę daugiausiai lydėjo į valgyklą, poilsio kambarius.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atnaujinti koronavirusu užsikrėtusių asmenų maršrutai Lietuvoje: kas, kur, kada buvo?

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min