Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 12d. 11:26

„COWI Lietuva“: įtarimai dėl neatliktų projektavimo darbų nepagrįsti

Kauno apygardos teismas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Kauno apygardos teismas
Inžinerinė konsultacinė bendrovė „COWI Lietuva“ paneigia žiniasklaidoje pasirodžiusią įmonę kompromituojančią informaciją dėl Kauno miesto savivaldybės administracijos užsakymu vykdomos sutarties „Taikos ir Pramonės prospektų. sankryžos rekonstravimo ir viaduko naujos statybos techninio projekto parengimas ir statinio projekto vykdymo priežiūra“.

2008 metais Kauno savivaldybė pasirašė 2,36mln. Lt vertės trišalę sutartį su COWI antrine įmone AB „Miestprojektas“ ir UAB „Tiltų ekspertų centras“. Sutartyje numatyta atlikti Taikos ir Pramonės prospektų sankryžos rekonstravimo ir naujo viaduko statybos techninio projekto parengimo ir projekto vykdymo priežiūros darbus. Konkursas laimėtas viešojo pirkimo būdu pagal mažiausią pasiūlytą kainą.

Šią savaitę žiniasklaidoje pasirodė Kauno apygardos prokuratūros išplatintas pranešimas, kuriame nurodoma, kad projektavimo darbai apskritai nebuvo atlikti.

Bendrovė „COWI Lietuva“ tokią informaciją neigia. Pasak jų, tai, kad darbai buvo atlikti įrodo dokumentai, perduoti Kauno miesto savivaldybei ir Kauno apygardos prokuratūrai.

Bendrovės išplatintame pranešime taip pat nurodoma, kad 2008 metais jungtinės veiklos partnerių ir subrangovų jėgomis buvo parengta žiedinės sankryžos toponuotrauka ir atlikta dalis projektavimo darbų: parengta techninio projekto bendroji dalis, viaduko konstrukcijos, inžineriniai skaičiavimai. Atlikus šiuos darbus paaiškėjo, kad projektavimo užduotyje nurodytas statinys – viadukas virš Pramonės prospekto – nėra tinkamas sprendimas, nes šis statinys netelpa į detaliajame plane nustatytas sklypo ribas.

Todėl 2008 metų liepos 4 dieną Kauno miesto savivaldybės posėdyje AB „Miestprojektas“ ir UAB „Tiltų ekspertų“ centras pasiūlė tris alternatyvius sankryžos sprendimo variantus, o liepos 9-ąją pateikė estakados, iškasos ir tunelio variantų preliminarių kainų, privalumų ir trūkumų palyginimą. Laukiant Kauno miesto savivaldybės administracijos apsisprendimo dėl tolimesnio sankryžos projektavimo, AB „Miestprojektas“ iniciatyva projektavimo darbai buvo sustabdyti.

„COWI Lietuva“ teigimu, Kauno miesto savivaldybės administracija iki šiol nėra nutraukusi šios projektavimo darbų sutarties ir nei raštu, nei žodžiu nėra pareiškusi jokių pretenzijų bendrovei dėl atliktų darbų apimties ir jų kokybės.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Kyšis Korupcija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

47:36
01:21:02

Maistas

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min