Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2017 sausio 9d. 10:18 , atnaujinta: 2017 sausio 9d. 11:20

D.Bradauskas galėjo veikti „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekybos“ naudai

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos viršininkas Dainoras Bradauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainoras Bradauskas

Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas, dėl kurio galimai korupcinės veiklos Finansų ministerija pradėjo tarnybinio nusižengimo tyrimą, įtariamas neteisėtu poveikiu VMI atliekamiems didžiausių verslo grupių „MG Baltic“ ir „Vilniaus prekyba“ finansiniams patikrinimams.

BNS žiniomis, vienas pagrindinių teisėsaugos Finansų ministerijai perduotų epizodų susijęs būtent su D.Bradausko ir „MG Baltic“ viceprezidento Raimondo Kurlianskio ryšiais ir susitikimais, derinant veiksmus dėl vykdomų tyrimų.

Neoficialiomis žiniomis, D.Bradauskas, neužilgo po to, kai 2015 metų balandį pradėjo vadovauti VMI, asmeniškai ne kartą yra susitikęs su R.Kurlianskiu, šiuose neskelbtuose susitikimuose buvo aptariami VMI atliekami tyrimai stambių verslo grupių – „Vilniaus prekybos“, „MG Baltic“ – atžvilgiu.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis apklaustas STT
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis apklaustas STT

Įtariama, kad D.Bradauskas ir R.Kurlianskis galėjo tartis, kaip paveikti šiuos tyrimus atliekančius VMI darbuotojus, be to, D.Bradauskas, įtariama, mainais už R.Kurlianskio žadėtą politinę paramą D.Bradauskui, galėjo dalintis VMI tyrimų informacija, tarėsi dėl palankios ir abipusiai priimtinos šių tyrimų baigties.

Įtariama, kad D.Bradauskas galėjo kai kurių svarbių tyrimų eigą derinti ir su „Vilniaus prekybos“ grupės valdybos nare Diana Dominiene.

D.Dominienė su D.Bradausku susitiko vieną kartą

15min atsiųstame komentare, D.Dominienė neigia bet kokius įtarimus įtakos darymu.

„Su p. D.Bradausku, kai jis ėjo VMI viršininko pavaduotojo, o po to viršininko pareigas, esu susitikusi vienintelį kartą. Tai buvo 2015 metų antroje pusėje – po to, kai kilo visuomenėje ažiotažas dėl akcininko M.Marcinkevičiaus mestų nepagrįstų kaltinimų dėl su „Vilniaus prekybos“ grupe susijusių įmonių mokesčių nemokėjimo.

Susitikimas buvo oficialus, jame dalyvavo ir kiti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai, o taip pat keletas kitų Vilniaus prekybos įmonių darbuotojų. Susitikimo metu mes pranešėme, kad bendradarbiausime dėl pradėtų VMI tyrimų bei pateikėme pasiūlymus, kaip pagreitinti procesą. VMI atsiribojo nuo bet kokios mūsų pagalbos, pareikšdami, kad bus atlikti išsamūs tyrimai bei jiems priimtinais terminais, pasinaudojant kitų šalių mokesčių administratorių pateikta medžiaga, tad mūsų užsienyje registruotų įmonių dokumentų jiems nereikia.

Jokių kitokių susitikimų ar telefoninių pokalbių su p. D.Bradausku, kai jis tapo VMI viršininko pavaduotu ar viršininku nesu turėjusi. Norėčiau pabrėžti, kad STT apklausose nebuvo jokių klausimų apie p. D.Bradauską ar apie tyrimus, kuriuos vykdo VMI su Vilniaus prekyba siejamose įmonėse“, – cituojama D.Dominienė.

VMI nuo praėjusių metų vasaros tiria galimas mokesčių vengimo schemas „Vilniaus prekybos“ grupėje. Šiame tyrime VMI bendradarbiauja ir su Latvijos bei Estijos mokesčių inspekcijomis. Ikiteisminį tyrimą dėl VP grupės įmonių ir jos akcininkų veiklos atliko ir Lietuvos Generalinė prokuratūra, tačiau šiemet rugpjūtį jis buvo nutrauktas, nes VMI šios verslo grupės veikloje nenustatė pažeidimų. Tyrimas buvo pradėtas kilus „Vilniaus prekybos“ grupės akcininkų konfliktui. Smulkusis akcininkas Mindaugas Marcinkevičius viešai pareiškė, kad „Vilniaus prekybos“ grupėje buvo kuriamos schemos, kaip sumažinti ar išvengti mokesčių. „Vilniaus prekybos“ grupė tai neigė.

Pirmadienį UAB „Vilniaus prekyba“ 15min atsiųstame komentare teigė „nuolatos teikianti visą prašomą informaciją VMI ir niekada nedarė jokio spaudimo nei šiai institucijai, nei jos vadovui“.

Kilus akcininkų ginčui „Vilniaus prekyba“ teigia „mokesčių inspekcijai ne kartą viešai sakiusi, kad plėtoja savo veiklą skaidriai ir visapusiškai bendradarbiauja su VMI bei tikisi, kad visi atliekami tyrimai bus užbaigti ir paskelbti kuo greičiau.“

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Diana Dominienė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Diana Dominienė

VMI pernai rudenį skelbė taip pat atliekanti „MG Baltic“ prezidento ir vienintelio akcininko Dariaus Mockaus bei keturių koncerno įmonių patikrinimus.

Didžiausioje 2016-ųjų politinės korupcijos byloje buvo apklausta „Vilniaus prekybos“ pagrindinio akcininko Nerijaus Numavičiaus kontroliuojamos bendrovės „Bertona Holdings Limited“ Lietuvos skyriaus vadovė D.Dominienė. Ji teigė, kad buvo apklausta dėl pažinties su papirkinėjimu tame tyrime įtariamu R.Kurlianskiu.

R.Kurlianskis įtariamas politikų Vytauto Gapšio ir Eligijaus Masiulio papirkimu, prekyba poveikiu ir neteisėtu disponavimu valstybės paslaptimi.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./MG Baltic
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./MG Baltic

Finansų ministras laukia D.Bradausko atsakymų

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje finansų ministras V.Šapoka žurnalistams negalėjo nei patvirtinti, nei paneigti, kad tai susiję su „Vilniaus prekyba“ ar „MG Baltic“.

Jis teigė negalintis komentuoti, ar tyrimas susijęs su galimais D.Bradausko susitikimais su koncerno „MG Baltic“ viceprezidentu R.Kurlianskiu, derinant veiksmus dėl VMI vykdomų tyrimų.

„Šiuo metu susilaikyčiau nuo detalesnių komentarų, kol vyksta tyrimas. Vertinant galimą tarnybinį nusižengimą, vienokia ar kitokia verslo grupė neturėtų reikšmės“, – kalbėjo V.Šapoka.

V.Šapoka negalėjo atsakyti į 15min klausimą, ar VMI vadovo sprendimai kai kurioms verslo grupėms leido išvengti mokesčių. „Tai tyrimo medžiaga, nenoriu pakenkti tyrimui“, – atsakė ministras.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka
Luko Balandžio / 15min nuotr./Vilius Šapoka

Anot Finansų ministerijos, STT pateikė informaciją dėl D.Bradausko galimo tam tikrų verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi tam tikriems verslo subjektams teikiant neviešą informaciją apie kitus verslo subjektus bei fizinius asmenis, su tam tikrų verslo grupių atstovais aptariant VMI ir teisėsaugos institucijų atliekamas tyrimus jų atžvilgiu bei konkrečius veiksmus tam tikrų verslo subjektų naudai.

STT pateikė informaciją dėl D.Bradausko galimo tam tikrų verslo grupių protegavimo, naudojimosi tarnybine padėtimi tam tikriems verslo subjektams teikiant neviešą informaciją apie kitus verslo subjektus bei fizinius asmenis.

Pirmadienį speciali Finansų ministerijos komisija pateikė VMI viršininkui D.Bradauskui klausimus dėl informacijos, pateiktos STT rašte, kurio pagrindu pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas.

„Valstybinė mokesčių inspekcija yra viena svarbiausių institucijų Lietuvoje. Pagrindinis jos tikslas – užtikrinti, kad verslas ir gyventojai sąžiningai mokėtų mokesčius. Reikalaudami sąžiningumo ir skaidrumo iš kitų, patys turime būti pavyzdžiu. Gyvename teisinėje valstybėje, todėl atliekame tyrimą, kuriuo privalėsime arba patvirtinti, arba paneigti abejones kilusias dėl pono Dainoro Bradausko veiklos“, – sakė finansų ministras Vilius Šapoka. Jis pridūrė, kad vieno asmens veiklos tyrimas neturi būti siejamas su VMI veikla – institucija toliau sklandžiai dirba, jai laikinai paskirtas vadovauti VMI viršininko pavaduotojas Artūras Klerauskas, kadangi tyrimo laikotarpiui D.Bradauskas nušalintas nuo pareigų.

Finansų ministerijos komisija tirs D.Bradausko galimai padarytą tarnybinį nusižengimą, turintį korupcinį pobūdį.

D.Bradauskas turės galimybę per 5 darbo dienas atsakyti į komisijos klausimus, vėliau komisija įvertins visą turimą informaciją ir pateiks išvadą finansų ministrui, kuris priims sprendimą.

Tam, kad nebūtų pakenkta tyrimui, Finansų ministerija detalesnę informaciją paviešins tada, kai komisija pateiks savo išvadas finansų ministrui.

Dainoras Bradauskas: jaučiuosi teisus

Dainoras Bradauskas, dėl kurio veiksmų pradėtas tarnybinio nusižengimo tyrimas, mano, kad yra teisus ir tikina sieksiantis kuo greičiau atsakyti į visus jam pateiktus klausimus, bendradarbiaus su Finansų ministerijos sudaryta komisija.

„Šiandien man buvo įteiktas pranešimas dėl galimo tarnybinio nusižengimo tyrimo ir mano nušalinimo nuo VMI vadovo pareigų. Noriu akcentuoti, kad jaučiuosi teisus, niekada nesu protegavęs nei vienos įmonės ar gyventojo, aktyviai bendradarbiausiu su Finansų ministerijos sudaryta komisija ir tikiuosi, kad tyrimas vyks kaip galima trumpiau, kad visuomenė kuo greičiau gautų visus atsakymus. Esu įsitikinęs, kad efektyviai, greitai ir civilizuotai įvyksiantis tyrimas užbaigs įvairias spėliones, gandus ir sumažins Valstybinės mokesčių inspekcijos bei visų valstybės institucijų reputacijai daromą žalą“, – pranešime cituojamas D.Bradauskas.

Anot D.Bradausko, dabar jis turi nuodugniai susipažinti su jam pateikta informacija, kuri siekia 2015 metus, po to atsakyti į Finansų ministerijos komisijos jam patektus klausimus.

„Nenoriu viešai spekuliuoti pateikta medžiaga ir aptarinėti tyrimo eigą, siekdamas kuo didesnio objektyvumo, nedarant įtakos sudarytai tyrimo grupei. Tiek Valstybinei mokesčių inspekcijai, tiek jos vadovams keliami aukščiausi skaidrumo reikalavimai, todėl savo atsakymais komisijai įrodysiu, kad mano veikla atitinka valstybės tarnautojams keliamus skaidrumo standartus“, – sako D.Bradauskas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Aktualu

Angelą Merkel galėtų išgelbėti Albanija?

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Naujienos

Aktualu

„Žolės“ legalizavimo laukiantys kanadiečiai mato ir grėsmę, ir verslo galimybes

Vardai

Damų diena Askoto žirgų lenktynėse: kai kurios pamiršo geras manieras ir atleido vadeles

Sportas

Šveicarija paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš Serbiją

Laisvalaikis

Krikšto ceremonijos metu kūdikiui smogęs dvasininkas nušalintas nuo pareigų

Verslas

Kaimo turizmo sodyboms – sunkūs laikai

Gazas

Atnaujintoje sankryžoje užprogramuotas konfliktas, bet Vilniaus savivaldybė rami

Verslas

Vilniaus barai didesnio sirgalių antplūdžio tikisi tik prasidėjus futbolo čempionato ketvirtfinaliams

Vardai

E.Vitulskienė plius dydžio moterims nori įkvėpti pasitikėjimo: žiūrėkite pirmą drabužių kolekciją

Tradicinė Rasos šventė Verkių parke

Verslas

Kodėl daug prekių iš Kinijos į Lietuvą ir Europą siunčiamos tiesiog nemokamai?

Vardai

Mia nusirėžė plaukus: „Norėjau nusiskusti. Mano gyvenime – naujas etapas“

Patikrinta 15min Aktualu

Tiesa ar melas? Teisininku prisistatęs Artūras Skardžius: „Lietuvos televizijoj mokama vokeliais“, „žemės nuoma – ne verslas“

Gyvenimas

7 principai, kurie padės sukurti šeimos finansų tvarkymo modelį

15min iš Rusijos Sportas

V.Putino flirtas su FIFA prezidentais – pleištas futbolui ir provokacija Vakarams

Vardai

Rūta Ščiogolevaitė pagimdė ketvirtą vaiką: „Taip, jau galite sveikinti“

Pasaulis kišenėje

Kazachstanas: du miestai, du veidai

Gyvenimas

Moteris neapsikentė atmosferos Alytaus „Nuare“: manau, šunis užmigdė be pagrindo

Aktualu

Angelą Merkel galėtų išgelbėti Albanija?

Mokslas.IT

Futuristė: virtualiosios realybės technologijos Vakarų pasaulį pasieks bene vėliausiai

Verslas

ES sankcijos JAV: ar už amerikietiškus džinsus mokėsime brangiau?

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Svajonių virtuvė

Parašykite atsiliepimą apie 15min