Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Gineikatės skandale besimurkdanti Kauno klinikinė ligoninė – vėl tikrintojų akiratyje

Gediminas Abeciūnas teisme
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Gediminas Abeciūnas teisme
Šaltinis: 15min
1
A A

Daivos Gineikatės neblaivumo nustatymo skandale besimurkdanti Kauno klinikinė ligoninė dar kartą pateko į tyrėjų akiratį. Sveikatos apsaugos ministerija atlieka neplaninį įstaigos auditą, nes gauta informacija apie galimus veiklos pažeidimus.

Ministerija pažymi, kad ligoninės vadovas Gediminas Abeciūnas nereaguoja į jau anksčiau išsakytas pastabas. G.Abeciūnas tvirtina, kad neplaninis auditas jau yra įprastas dalykas ligoninėje.

Sveikatos apsaugos ministerija patvirtino, kad neplaninis ligoninės auditas organizuotas gavus informaciją apie galimus pažeidimus, atlikus surinktų duomenų analizę ir vertinimą. Neplaninis auditas atliekamas atskiru ministro Aurelijaus Verygos pavedimu, informavo ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Po kelių savaičių ministerija pažadėjo pateikti detalesnius komentarus apie tolimesnius ministerijos veiksmus šios ligoninės ir vadovo atžvilgiu.

Pasak L.Bušinskaitės-Šriubienės, ministerija yra pateikusi įpareigojimą ligoninės vadovui parengti veiklos tobulinimo planą, primygtinai nurodžiusi vadovui susilaikyti nuo nebūtinų administracinių sprendimų, iki kol bus suorganizuotas dalininkų susirinkimas, numatytas liepos mėnesį.

Tačiau, ministerijos žiniomis, vadovas nesilaikė šio prašymo bent kelis kartus – turimais duomenimis, atleido 4 darbuotojus po tokio prašymo pateikimo.

Apie susidariusią situaciją Kauno klinikinėje ligoninėje informuotas ir kitas dalininkas – Lietuvos sveikatos mokslų universitetas.

Ministerija patvirtino, kad praėjusius metus nuostolingai baigė trys ministerijai pavaldžios gydymo įstaigos. Viena iš jų Kauno klinikinė ligoninė.

Ministerija, dalyvaudama Ligoninės stebėtojų tarybos posėdyje balandžio 19 d., išsakė detalias pastabas dėl vykdomos veiklos, į kurias nebuvo sureaguota balandžio pabaigoje teikiant ataskaitą ministerija.

Ligoninės direktorius G.Abeciūnas sakė, kad jau gavo audito išvadų projektą, tačiau pačių išvadų dar negali pateikti.

„Dabar mes jas peržiūrime. Su projektu susipažinsime ir pateiksime savo pastabas ir pasiūlymus. Pas mus kasmet atliekamas auditas, nieko nuostabaus. Nei mes jų bijome, nei jie mums atrodo grėsmingi. Yra žmonių, norinčių parašyti kažką, bando apšmeižti“, – savo supratimą apie neplaninio audito priežastis išdėstė G.Abeciūnas.

G.Abeciūnas teigė, kad ligoninės nuostolingą veiklą pernai lėmė objektyvios priežastys. „Svarbiausios – mūsų investicijos į ligoninės pastatus, kurie gražėja, Natūralu kad tam reikia nemažai lėšų“, – sakė ligoninės direktorius.

Jis taip pat pažymėjo, kad ligoninė jau yra parengusi veiklos tobulinimo planą. „Tai labiau veiklos optimizavimo planas. Kol kas yra tik projektas, kadangi jis bus vertinamas ligoninės dalininkų susirinkime, kuris vyks šį mėnesį“, – sakė G.Abeciūnas.

Kauno klinikinė ligoninė ir jos direktorius jau ne kartą buvo patekę į rezonansinių įvykių sūkurį. Pernai Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pareiškė įtarimus G.Abeciūnui ir jam pavaldiems keliems darbuotojams tyrime dėl bandymo nuslėpti buvusios Nacionalinės žemės tarnybos vadovės Daivos Gineikaitės neblaivumo.

Baigus ikiteisminį tyrimą dėl bandymo nuslėpti D.Gineikaitės neblaivumo faktą eismo įvykio metu, byla perduota nagrinėti Kauno apylinkės teismui.

Komentarai: 1
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min