Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: kultūrinis turizmas – Lietuvos galimybė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Karolio Kavolėlio / BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Anot Lietuvos vadovės Dalios Grybauskaitės, unikalus kultūros ir istorijos paveldas bei kraštovaizdis gali ir turi būti pritaikytas atvykstamojo ir vietos turizmo plėtrai.

„Išradingai pristatomas unikalus istorinis ir kultūros paveldas gali ne tik garsinti Lietuvą, bet ir sukurti naujų darbo vietų bei duoti ekonominę naudą. Dvarai ir pilys – vienos gražiausių mūsų kultūrinio paveldo dalių. Prikelti naujam gyvenimui jie vėl gali tapti kultūros židiniais, turizmo traukos centrais, padėti išradingiems ir veikliems krašto žmonėms plėtoti turizmo ir laisvalaikio pramogų verslą“, – valstybės vadovė cituojama Prezidentės spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

D.Grybauskaitė, tęsdama darbo vizitus po šalies regionus, trečiadienį lankysis Aukštaitijoje. Šis Prezidentės vizitas skirtas kultūrinio turizmo plėtros galimybėms aptarti.

Vizito Aukštaitijoje metu prezidentė lankysis apleistame pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvare Ukmergės rajone, kur su paveldosaugos ir turizmo plėtros specialistais, vietos bendruomenės ir Ukmergės rajono valdžios atstovais aptars, kaip išsaugoti ir pritaikyti turizmui Lietuvos valstybingumo istorijai svarbias vietas.

Vėliau Biržų krašto muziejuje „Sėla“ paveldo pritaikymo turizmui galimybes ir kultūrinio turizmo plėtrą Prezidentė aptars su Aukštaitijos muziejų, dvarų ir kitų turizmui patrauklių paveldo objektų, savivaldybių, nevyriausybinių organizacijų, už turizmo plėtrą atsakingų ministerijų atstovais.

Vakare šalies vadovė dalyvaus senąsias lietuvių tradicijas ir apeigas puoselėjančioje Joninių šventėje Panevėžio rajone Rekstino miške, iki kurio vyks siauruoju Aukštaitijos geležinkeliu šventiniu Jonų traukiniu.

Siaurasis geležinkelis – unikalus Lietuvos kultūros paveldo muziejus po atviru dangumi, kuris, pasak Prezidentės, gali ypač pasitarnauti kultūrinio turizmo plėtrai Aukštaitijoje.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min