Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė liepė iškelti Vaiko raidos centrą iki rugsėjo, kitaip kris R.Šalaševičiūtė

Dalia Grybauskaitė ir Rimantė Šalaševičiūtė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė ir Rimantė Šalaševičiūtė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Vilniaus vaiko raidos centre, kuris vienintelis Lietuvoje teikia kompleksinį gydymą vaikams, turintiems raidos ir elgesio sutrikimų. Anot prezidentės, dėl Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) aplaidumo daugybei Lietuvos vaikų gyvybiškai svarbus gydymas tapo sunkiai prieinamas. Vaikams jo tenka laukti daugiau nei po pusmetį. Centrą liepta iškraustyti iš netinkamų patalpų iki rugsėjo, kitaip teks trauktis sveikatos apsaugos ministrei Rimantei Šalaševičiūtei.

Vaiko raidos centre, kurio steigėjai yra Sveikatos apsaugos ministerija ir Vilniaus universitetas, kasmet gydoma iki 2000 vaikų, bet poreikis yra kur kas didesnis.

Nuo 2013 m. rudens, kai įgriuvo šios gydymo įstaigos stogas, pagrindinis korpusas yra uždarytas. Vaikai ir darbuotojai priversti glaustis likusioje įstaigos dalyje apgailėtinomis sąlygomis. Pastaraisiais metais daugiau nei puse milijono eurų sumažėjo šios įstaigos biudžetas.

„Vaiko raidos centro padėtis atspindi Sveikatos apsaugos ministerijos požiūrį į vaikų ir paauglių sveikatos problemas. Ministerija neranda laiko pasirūpinti pažeidžiamiausiais vaikais. Jau daugiau nei metus jie gauna tik dalį reikiamo gydymo. Jeigu šie vaikai laiku sulauktų pagalbos, išvengtume daugelio tragedijų ir vaikų netekčių“, – apsilankiusi centre sakė D.Grybauskaitė.

21 tarnautojas rado laiko uždarbiauti

Pasak prezidentės, praėjusiais metais net 21 šios ministerijos tarnautojas rado laiko papildomai uždarbiauti europiniuose projektuose, jiems išmokėta 63 tūkst. eurų. Tačiau ministerijai pritrūksta pastangų įsigilinti į realias sveikatos srities problemas. Neveikiančios strategijos ir darbo grupės tik imituoja veiklą.

Šalies vadovė pabrėžė, kad sveikatos apsaugos ministrės, dirbančios jau pusę metų, apšilimo laikas jau pasibaigė ir laukiama konkrečių darbų – tikro rūpinimosi žmonių sveikata.

Vaiko raidos centro padėtį šalies vadovė aptarė su šio centro direktore dr. J. Petrulyte, sveikatos apsaugos ministre Rimante Šalaševičiūte, Vilniaus universiteto Santariškių klinikų generaliniu direktoriumi akademiku K.Strupu, klinikų filialo Vaikų ligoninės vadovu dr. J.Raistenskiu, vaikų ir paauglių psichiatru prof. D.Pūru, nevyriausybinių organizacijų atstovais.

Ministės apšilimo laikas – baigėsi

Šalies vadovė pabrėžė, kad sveikatos apsaugos ministrės, dirbančios jau pusę metų, apšilimo laikas jau pasibaigė ir laukiama konkrečių darbų – tikro rūpinimosi žmonių sveikata.

SAM turi inicijuoti Vyriausybės sprendimą, kad Vaiko raidos centras vėl dirbtų visa apimtimi, ir vaikai gautų ne dalinį, o visą gydymą.

SAM neveiksnumas prezidentei bado akis: prieš metus ministerija buvo įsipareigojusi išspręsti Vilniaus infekcinių ligų ir tuberkuliozės ligoninės sąlygų pagerinimo klausimą, bet rezultatų dar nematyti. 

Ministrė dalina pažadus

Anot ministrės, Vaiko raidos centras bus perkraustytas į sanatorijos „Pušyno kelias“ patalpas iki rugsėjo. Pagrindiniai darbai esą jau padaryti, tereikia kosmetinio remonto.

„Komplikuota yra todėl, kad vaikų reabilitacijos pastatai priklauso Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, tad mums pirmiausia juos reikia perimti. Visi sprendimai padaryti, Vyriausybei bus perduoti dokumentai, kad SADM perduoda SAM aštuonis korpusus. Yra numatyti pinigai 2016 metais du korpusus renovuoti, o 6 korpusuose ir šiandien dirbama, bus tik atliktas kosmetinis remontas“, – sakė R.Šalaševičiūtė.

Paklausta, ar trauksis, jeigu nepavyks centrą perkraustyti laiku, ministrė nenoriai šyptelėjo: „Viskas bus padaryta“. Apie naujas patalpas jau niekas nebekalba, esą net ir statant naują pastatą Santariškėse Vaiko raidos centrui ten patalpos nenumatytos.

Vaikai, dabar gydomi sanatorijoje, kelsis į Druskininkų „Saulutės“ sanatoriją.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min