Dabar populiaru
Publikuota: 2018 sausio 25d. 13:57

D.Grybauskaitė: Lietuva šiemet turėtų būti pakviesta tapti EBPO nare

Dalia Grubauskaitė Europos Vadovų Taryboje Briuselyje
LR Prezidento kanceliarijos/R.Dačkaus nuotr. / Dalia Grubauskaitė Europos Vadovų Taryboje Briuselyje

Pasaulio ekonomikos forume dalyvaujanti prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad derybos dėl Lietuvos narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO) turėtų būti baigtos iki gegužės pabaigos ir šalis dar šiemet sulauks kvietimo tapti šios organizacijos nare.

Tai ji sakė po susitikimo su organizacijos generaliniu sekretoriumi Angeliu Gurria .

„Priėmėme visus reikalingus įstatymus ir jau tarp kovo ir gegužės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija priims sprendimus dėl mūsų narystės (...) Pati (balandį – BNS) lankysiuos Paryžiuje ir pristatysiu šios organizacijos valdybai Lietuvos pasirengimą tapti nare. Tikimės, kad gegužės mėnesį bus priimtas galutinis sprendimas ir dar šiemet Lietuva bus pakviesta į šią organizaciją“, – po susitikimo sakė D. Grybauskaitė. Jos pasisakymo garso įrašą išplatino Prezidentūra.

Pasak prezidentės, Lietuva įgyvendino beveik visas pagrindines EBPO rekomendacijas, kurios užtikrins didesnį valstybės tarnybos ir verslo skaidrumą, efektyvų valstybinių įmonių valdymą, investicijų apsaugą, inovacijų plėtrą.

Siekdama narystės šioje organizacijoje, Lietuva ratifikavo EBPO kovos su kyšininkavimu konvenciją. Taip pat priimtas strateginių įmonių įstatymas ir konstitucinio įstatymo pataisa dėl žemės pardavimo, numatanti teisė EBPO valstybių piliečiams įsigyti žemę.

D.Grybauskaitės teigimu, narystė EBPO leis pritraukti užsienio investicijų ir padės geriau ginti Lietuvos interesus tarptautinėje erdvėje.

Pasaulio įtakingųjų klubu neformaliai vadinamai EBPO dabar priklauso 35 aukštą ekonominio išsivystymo lygį pasiekusios valstybės. Lietuva pradėti stojimo į EBPO procesą pakviesta 2015 metų birželį.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min