Dabar populiaru
Publikuota: 2010 kovo 31d. 12:45

D.Grybauskaitė: Lietuva turi siekti konkrečių NATO garantijų (nuotraukos)

Susitikime aptarta krašto apsaugos sistemos būklė
Alfredo Pliadžio / KAM nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Lietuvos pareigūnai turi dėti aktyvias pastangas siekdami konkrečių NATO garantijų, po apsilankymo Krašto apsaugos ministerijoje (KAM) savo poziciją pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Susitikusi su KAM ir kariuomenės vadovybe prezidentė aptarė Krašto apsaugos sistemos būklę ir aktualius Lietuvos karinės gynybos klausimus, teigiama prezidentūros pranešime.

„Mūsų valstybės apginamumas ir saugumas tiesiogiai priklauso nuo NATO ir šios organizacijos įsipareigojimų Lietuvai. Todėl turime dėti aktyvias pastangas siekdami konkrečių NATO garantijų mūsų šaliai", – pažymėjo D.Grybauskaitė.

Pasak valstybės vadovės, kasdieninis gynybinis planavimas kariuomenėje yra būtinas, todėl įvertinus turimus resursus nacionalinės gynybos planai, numatantys atsakomuosius veiksmus įvairioms situacijoms ir įvairiems karinės agresijos prieš Lietuvą scenarijams, turi būti nuolatos atnaujinami.

Prezidentė D.Grybauskaitė KAM ir kariuomenės vadovybei taip pat akcentavo būtinybę nemažinti kariuomenės paramos valstybės ir savivaldybės institucijoms ekstremalių situacijų, paieškos ir gelbėjimo operacijų, stichinių nelaimių atvejais.

Prezidentės teigimu, sumažėjus finansavimui krašto apsaugai, prioritetu turi tapti jau parengto ir profesionalaus personalo išlaikymas.

D.Grybauskaitė yra vyriausioji šalies ginkluotojų pajėgų vadė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min