Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 05 04

D.Grybauskaitė: naują Darbo kodeksą reiks iškart pildyti

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad jeigu Seime bus priimtas Trišalėje taryboje sutartas ir nuo liepos turintis įsigalioti naujasis Darbo kodekso, tai jis iš karto turės būti papildytas, nes dabar darbuotojų teisės yra ginamos per silpnai.
Flashmobas už naują Darbo kodeksą
Flashmobas už naują Darbo kodeksą / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Tas disbalansas ir darbuotojų derybinės galios yra tikrai sumenkintos, o profsąjungų padėtis pablogėjusi. Taigi net jeigu ir politikai apsispręstų priimti su šiomis pataisomis Darbo kodeksą, iš karto reikėtų jį pildyti“, – interviu LRT radijui sakė D.Grybauskaitė.

Jos nuomone, Trišalėje taryboje pasiekti susitarimai – nepakankami.

„Su Darbo kodeksu yra didelė problema, nes pažadai prieš rinkimus buvo vienokie, o dabar matome, kad Vyriausybė iš savo rankų ir Seimas iš politinių rankų atidavė Trišalei tarybai spręsti, o Trišalė taryba yra tik patariamasis organas politikams. Tie susitarimai, kurie ir galėjo bebūti priimti, jie, aišku, yra kompromisiniai, nes niekada verslas ar profsąjungos negalės susitarti dėl jautrių ir svarbių darbo jėgos saugumą užtikrinančių priemonių, todėl, be jokios abejonės, kad šie susitarimai yra tik daliniai ir nepakankami“, – teigė šalies vadovė.

Antradienį Seimas po pateikimo priėmė svarstyti nuo liepos turinčio įsigalioti naujojo Darbo kodekso pakeitimus.

Darbuotojų, darbdavių ir Vyriausybės atstovai Trišalėje taryboje kovo viduryje baigė diskusijas dėl didžiausius ginčus kėlusių naujojo kodekso nuostatų, nors ne dėl visų jų pasiekti sutarimai. Sutarimo nerasta dėl streikų organizavimo, lokautų paskelbimo, darbuotojų atstovų papildomų garantijų, terminuotų darbo sutarčių, dėl darbo grafikų, kolektyvinės sutarties ir interesų konfliktų. Vis dėlto pavyko sutarti dėl dviejų ypač svarbių klausimų: atostogų trukmės ir darbo laiko apskaitos.

Praėjusių metų pabaigoje Seimas pusmečiui atidėjo socialinio modelio, kurio viena pagrindinių dalių yra naujasis Darbo kodeksas, galiojimą.

Lietuva Europos Komisijos prašo naują socialinį modelį pripažinti struktūrine reforma ir su juo susijusioms išlaidoms taikyti išlygą, skaičiuojant 2017 metų viešųjų finansų deficitą. Sausio mėnesį Europos komisija preliminariai pareiškė, kad pritaikius išimtį dėl socialinio modelio, Lietuva iš esmės atitiktų Stabilumo ir augimo pakto reikalavimus. Galutinai socialinio modelio atitikimą Stabilumo ir augimo pakto išlygoms, Komisija turėtų įvertinti pavasarį, kai bus vertinama Lietuvos 2017-ųjų stabilumo programa.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
Užsisakykite 15min naujienlaiškius