Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2016 01 07

D.Grybauskaitė nepritars D.Camerono norams diskriminuoti emigrantus

Prezidentė Dalia Grybauskaitė prognozuoja, kad Britanijos derybos dėl reformų Europos Sąjungoje (ES) prieš planuojamą referendumą dėl tolesnės narystės bus sudėtingos, o pirminius Londono pasiūlymus dėl išmokų imigrantams ribojimo pavadino diskriminaciniais.
Dalia Grybauskaitė ir Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Cameronas
Dalia Grybauskaitė ir Didžiosios Britanijos premjeras Deividas Cameronas / LR Prezidento kanceliarijos nuotraukos

„Diskriminaciniai siūlymai prieštarauja ne tik principams, bet ir europinėms direktyvoms, ir manau, kad nebus taip paprasta gauti tokį sutikimą“, – spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė prezidentė.

Ji teigė remianti britų premjero Davido Camerono pasiūlymus dėl ES efektyvumo didinimo ir biurokratijos mažinimo, tačiau sakė „tikrai nesutiksianti“ su diskriminacija.

Britų vyriausybės vadovas siūlo nemokėti socialinių  išmokų atvykėliams iš kitų Bendrijos narių pirmuosius ketverius  jų gyvenimo Britanijoje metus. Tai gali būti aktualu ir Britanijoje gyvenantiems emigrantams iš Lietuvos. 2011 metų surašymo duomenimis, Anglijoje gyveno daugiau nei 95 tūkst. lietuvių, Londone – beveik 40 tūkst.

D.Grybauskaitė neatsakė į žurnalisto klausimą, ar britų pasiūlymų įgyvendinimas stabdytų „protų nutekėjimą“ iš Lietuvos: „Aš negalėčiau atsakyti į šį klausimą taip, kaip jūs suformulavote, aš tik noriu pasakyti principinę vieną nuostatą – negali būti diskriminacinio požiūrio į mūsų žmones“.

D.Cameronas referendumą žada surengti iki 2017 metų pabaigos, kai kurie stebėtojai prognozuoja, kad balsavimas įvyks dar šiemet. Premjeras žada agituoti už pasilikimą ES, jei prieš tai pavyks susitarti dėl reformų Bendrijos viduje.

Naujienų agentūra „Reuters“ neseniai skelbė, kad Lenkijos užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis sutiktų su mažesnėmis išmokomis emigrantams, jei būtų numatyti didesni gynybos pajėgumai regione. Pats ministras vėliau teigė, kad jo interviu buvo neteisingai interpretuotas ir pabrėžė, kad Varšuva nesutinka su Londono pasiūlymais.

„Aš, kaip valstybės prezidentė, negaliu komentuoti atskirų šalių užsienio reikalų ministrų pasisakymų. Užsienio politikoje, kaip ir Lietuvos vidaus politikoje, kaip ir savo asmeniniame gyvenime, nenaudoju mainų politikos jokiomis temomis. Saugumo garantijos yra mūsų visų NATO partnerių susitarimo reikalas ir čia negali būti nei mainai, nei kokie kiti neskaidrūs atvejai“, – sakė prezidentė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius