Dabar populiaru
Publikuota: 2010 birželio 12d. 12:12

D.Grybauskaitė pasveikino Rusijos prezidentą Nacionalinės šventės proga

Prezidentė Dalia Grybauskaitė
Karolio Kavolėlio / BFL nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino Rusijos prezidentą Dmitrijų Medvedevą šalies nacionalinės šventės – Rusijos Dienos – proga.

„Prieš dvidešimtį metų birželio 12 d. Rusijoje priimta deklaracija dėl šalies suvereniteto įtvirtino pamatinius šiuolaikinės taikios ir demokratinės valstybės principus: įstatymo viršenybę, piliečių lygybę prieš įstatymą, valdžių atskyrimą. Lygiai po metų, tą pačią birželio 12 dieną, Rusijos gyventojai laisvai ir demokratiškai išsirinko pirmąjį savo nepriklausomos šalies Prezidentą“, – rašoma šalies vadovės sveikinimo laiške.

Prezidentės D.Grybauskaitės nuomone, šie įvykiai padėjo tvirtus pamatus ne tik Rusijos, kaip suverenios valstybės, vidinei raidai, bet ir nubrėžė gaires santykiams su kaimynais ir tarptautine bendruomene.

Prezidentės įsitikinimu, siekio taikiai gyventi su visomis šalimis ir tautomis įgyvendinimas, įtvirtintas birželio 12–osios deklaracijoje, yra esminė nuostata, kuriant konstruktyvius ir abipusiai naudingus santykius tarp valstybių moderniame pasaulyje.

„Noriu palinkėti, kad Rusija ir Lietuva, įgyvendindamos šį siekį, ir toliau plėtotų draugiškus, abipusiu supratimu ir pasitikėjimu grįstus ryšius. Tikiuosi, kad mūsų būsimas susitikimas prie to prisidės“, – rašo šalies vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min