Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 15d. 16:29

D.Grybauskaitė po pertraukos pasirodė viešumoje ir savo stiliumi pažėrė kritikos vietos valdžiai

Dalia Grybauskaitė lankėsi medkopio pabaigos šventėje senovinės bitininkystės muziejuje
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė lankėsi medkopio pabaigos šventėje senovinės bitininkystės muziejuje

Daugiau kaip mėnesiui iš viešumos pradingusi kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį vyko į Ignalinos rajoną. Čia Stripeikių kaime ji dalyvavo Medkopio pabaigos šventėje, Senovinės bitininkystės muziejuje atidarė naujas interaktyvias ekspozicijas. Nors su žurnalistais kalbėjo tik apie bites ir šventę, kadenciją baigusi prezidentė pažėrė pastabų Ignalinos rajono valdžiai.

Simboliška, kad pirmas oficialus renginys, kuriame atsisveikinusi su Simono Daukanto aikštės rūmais dalyvavo D.Grybauskaitė, – šventė Senovinės bitininkystės muziejuje.

Kadenciją baigusi prezidentė rezidencijoje Turniškėse laikė tris bičių avilius.

Palinkėjimas Ignalinos valdžiai

Stripeikiuose D.Grybauskaitė atsakė į kelis žurnalistų klausimus. Nors ji kalbėjo tik apie bites ir šventę, kadenciją baigusi prezidentė pažėrė pastabų Ignalinos rajono valdžiai.

„Lietuvai turbūt bitė yra reikšmingas, labai svarbus vabzdys, kuris simbolizuoja ir tautos darbštumą, bendruomeniškumą, bendrą darbą ir bendro darbo rezultatą. Ir ne be reikalo tokia ekspozicija ir toks muziejus – vienas iš rečiausių Europoje. Europa apskritai jau dabar kenčia nuo to, kad bitės žūsta dėl žmogaus, žemės ūkio veiklos ir kitų priežasčių. Ne be reikalo pernai Jungtinėse Tautose mes prisijungėme prie iniciatyvos paskelbti tarptautinę bitės dieną ir ji tikrai dabar bus švenčiama ilgus ilgus ateities metus kasmet“, – kalbėjo kadenciją baigusi prezidentė.

D.Grybauskaitė džiaugėsi Medkopio pabaigos švente Stripeikiuose, Senovinės bitininkystės muziejumi. Tačiau jai užkliuvo vietos valdžia.

„Tokių švenčių ir renginių labai reikia. Džiaugiuosi, kad čia šitie žmonės tiek daug investuoja. Ir ypač – Ignalinos rajone, kuriame trūksta tų iniciatyvų, trūksta renginių. Labai linkėčiau vietinei valdžiai daugiau investuoti taip pat. Nematau čia vietinės valdžios atstovų visiškai ir keista, nes tokie muziejai yra labai reti net Europoje. Lietuvoje panašių nėra. Mėginimai yra ir Klaipėdoje, ir kitur, bet tokių nėra.

Kad vietinė valdžia nepanaudoja tokio potencialo turizmui, eko turizmui ir savo regiono, ir Ignalinos rajono garsinimui, tai tikrai šiek tiek stebina. Bet, labai tikiuosi, kad po tokios ekspozicijos atidarymo bei po tokių renginių ir vietinė valdžia supras, jog gali būti labai daug naudos visam regionui: ir ekonomikai, ir regiono žmonėms, ir pačiai valdžiai galiausiai, kai ji bus arčiau žmonių ir su žmonėmis“, – sakė ji.

Labai tikiuosi, kad po tokios ekspozicijos atidarymo bei po tokių renginių ir vietinė valdžia supras, jog gali būti labai daug naudos visam regionui: ir ekonomikai, ir regiono žmonėms, ir pačiai valdžiai galiausiai, kai ji bus arčiau žmonių ir su žmonėmis.

Naujuose namuose nelaiko bičių

Iki praėjusių metų D.Grybauskaitė laikė bites. Tris avilius 2012 metais jai padovanojo Kupiškio bitininkai.

„Kupiškyje susitikusi su bitininkais, nusprendžiau keletą avilių pasistatyti ir savo namų kieme. Ten daug gražių liepų, ir vasarą visi medžiai tiesiog dūzgia pilni bičių. Toks turtas – ir visai šalia! (...) Netrukus aviliai bus pastatyti Turniškėse“, – tąsyk rašyta D.Grybauskaitės feisbuko paskyroje.

Skelbta, kad prižiūrėti bites prezidentei padės savanoriai bitininkų draugijos nariai.

Tiesa, baigdama antrąją prezidento kadenciją ir rengdamasi kraustytis iš Turniškių, D.Grybauskaitė bičių avilius padovanojo.

Rašyta, kad 2018 metų gegužę vienas jų, papuoštas vaikų piešiniais, iškeliavo į Stripeikius, Senovinės bitininkystės muziejų.

Šiame muziejuje taip pat yra kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui buvusio Ukrainos vadovo Viktoro Juščenkos padovanoti aviliai su bitėmis.

Medkopio pabaigos šventėje D.Grybauskaitė pasakojo, kad naujuose namuose nepakanka erdvės laikyti bites.

„Turi būti tam tikras atstumas nuo žmogaus ir todėl neplanuoju laikyti (bičių – red.past.). Bet žinau, kad čia mano avilys daro savo darbą“, – tikino ji.

Kūrėsi nuosavuose namuose

Nuo liepos 12 dienos, kai prezidento pareigas perdavė Gitanui Nausėdai, D.Grybauskaitė nebuvo matoma viešumoje.

Kaip liepos pabaigoje 15min pasakojo kadenciją baigusios šalies vadovės konsultantė Goda Bacenskienė, D.Grybauskaitė kūrėsi naujuose namuose, buvo pradėta dėlioti jos būsimoji darbotvarkė.

Kadenciją baigusi D.Grybauskaitė nepasinaudojo įstatyme numatyta galimybe apsigyventi panaudos pagrindais Vyriausybės suteikiamame būste.

2017 metų pabaigoje ji įsigijo sklypą Bajoruose. Leidimą statyti namą D.Grybauskaitė gavo praėjusių metų balandžio pabaigoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

04:37
01:19
02:26
Parašykite atsiliepimą apie 15min