TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė ragina žmones padėti vieni kitiems kovojant su skurdu

D.Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Europos Komisija 2010 metus paskelbė kovos su skurdu ir socialine atskirtimi metais. Prie šios iniciatyvos prisidėjo dauguma Europos valstybių, o nuo šios savaitės – ir Lietuva.

Kovai su skurdu ir socialine atskirtimi skatinti skirtame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuotame renginyje dalyvavusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, kad gilėjanti socialinė atskirtis – iššūkis ir valstybei, ir pačiai visuomenei. Todėl, pasak prezidentės, sprendžiant skaudžiausias šalies gyventojų problemas ypač svarbus ir neįkainojamas veiklių ir pilietiškų žmonių indėlis.

Juk žmoniškumas nieko nekainuoja, o gali daug. Nebūkime abejingi ir padėkime vieni kitiems ne iš pareigos, bet iš širdies.

„Kol ministerijos ir kitos valdžios institucijos tik kuria ir svarsto socialinės pagalbos planus, iniciatyvūs šalies žmonės patys randa greitus sprendimus, kaip galima padėti vieni kitiems. Turime daugybę pavyzdžių, kai, nelaukdami paraginimo ir nesitikėdami jokio atlygio, nesavanaudiški ir veiklūs žmonės skuba į pagalbą vargstantiems, patiriantiems smurtą ar nepritampantiems visuomenėje, siūlydami išeitis iš kebliausių gyvenimo situacijų. Tokios iniciatyvos, ypač sunkmečiu, turi sulaukti deramo dėmesio ir palaikymo “, – pabrėžė prezidentė.

Renginio metu pristatytos geriausios kovai su skurdu ir socialine atskirtimi skirtos iniciatyvos ir apdovanoti ypatingą pagalbos kitiems pavyzdį rodantys Gerumo ambasadoriai –„Maisto banko“ vadovė Deimantė Žebrauskaitė, dainininkai Veronika Pavilionienė ir Gabrielius Liaudanskas–Svaras.

Anot D.Grybauskaitės, Gerumo ambasadoriai yra pavyzdys, patvirtinantis, kad sprendžiant skaudžiausias socialines problemas svarbiausia yra kiekvieno iš mūsų pastangos ir geranoriškumas.

Šalies vadovė pabrėžė būtinybę visuose šalies regionuose telkti veiklius, neabejingus, norinčius ir galinčius kitiems padėti žmones, palaikyti ir garsinti jų vykdomus socialinės pagalbos projektus. Prezidentės įsitikinimu, tokie projektai gali padėti greičiau įveikti nedarbą, kovoti su skurdu ir nusikalstamumu, užtikrinti orią senatvę ir saugią vaikystę, nepalūžti ištiktiems negalios ar patiriantiems smurtą, padėti greičiau adaptuotis iš įkalinimo įstaigų grįžusiems asmenims.

„Juk žmoniškumas nieko nekainuoja, o gali daug. Nebūkime abejingi ir padėkime vieni kitiems ne iš pareigos, bet iš širdies“,– ragino šalies vadovė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min