Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: STT turėtų daugiau dėmesio skirti stambioms byloms

D.Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė įsitikinusi, kad Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) turėtų daugiau dėmesio skirti toms byloms, kurios kelia grėsmę Lietuvos interesams.

„Ši tarnyba vertinama gerai tarptautinėje erdvėje. Dalyvauja tarptautiniuose konkursuose, laimi, kad galėtų padėti kitoms šalims. Bet, aišku, visada norėtume, kad prioritetai būtų sukoncentruoti į bylas, kurios yra labai svarbios valstybei“, – po vizito STT žurnalistams sakė prezidentė.

Jos teigimu, tirdama bylas STT neturėtų „nusismulkinti“, nes žinyba nėra didelė, finansų taip pat nėra daug. „Todėl paprašiau, kad būtų kuo daugiau dėmesio skiriama toms byloms, kurios kelia grėsmę valstybei, jos interesams“, – kalbėjo prezidentė.

Jos teigimu, „yra noro“ išskaidyti STT dėmesį, kad tarnyba negalėtų skirti pakankamai dėmesio svarbioms byloms. „Aš nenorėčiau sakyti, kad tai daroma sąmoningai (paskirstomas STT dėmesys – aut. past.), bet yra noro tą dėmesį išskaidyti, nes pagal įstatymą į bet kokį paklausimą, prašymą ar kreipimąsi ši institucija privalo reaguoti“, – sakė D.Grybauskaitė.

Ji užsiminė įtarianti, kad kartais STT yra užverčiama smulkiomis bylomis tam, kad negalėtų susikoncentruoti ir vykdyti stambių tyrimų.

„Iš tikrųjų problema ta, kad šiandien pagal Baudžiamąjį kodeksą mes turime reaguoti į visus piliečių pareiškimus, kad ir kokie jie būtų, apie kokią korupciją būtų kalbama“, – žurnalistams sakė STT vadovas Žymantas Pacevičius. Jis pažymėjo, kad STT pagal savo kompetenciją orientuojasi į rimtus tyrimus.

Ž.Pacevičius taip pat sakė, kad STT gali pergrupuoti savo pajėgas ir tai svarstys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Nebūkite abejingi - praneškite apie korupciją!

Praneškite STT apie korumpuotus valstybės tarnautojus, pareigūnus ar kitus asmenis. STT užtikrina jūsų konfidencialumą. STT tiria: kyšininkavimą (kai reikalauja kyšio), papirkimą (kai siūlo kyšį), piktnaudžiavimą tarnyba, netinkamą pareigų atlikimą, prekybą poveikiu ir kitas korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas. Spauskite čia ir nusiųskite pranešimą tiesiai STT pareigūnams!
Kaip rasti STT   DUK   Apie STT
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie 15min