Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė turi žinių, kad Kremlius daro įtaką Darbo partijos vadovams, o L.Graužinienė prezidentei pagrasino apkalta

Loreta Graužinienė ir Dalia Grybauskaitė
BFL/Butauto Barausko nuotr. / Loreta Graužinienė ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė turinti žinių, kad valdančiosios Darbo partijos vadovams įtaką gali daryti Rusijos vadovybė, todėl partijos atstovai nebus kviečiami į pasitarimus dėl šalies gynybos klausimų. Darbo partijos vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jei prezidentė nepateiks savo teiginių įrodymų, jai gali būti pradėta apkalta. Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius tokių žinių neturi, todėl kol kas susilaiko nuo veiksmų ir vertinimų.

„Kai sprendžiami Lietuvos, taip pat ir NATO apginamumo klausimai, Darbo partijos kandidatų ir ypač vadovų kviesti negalėsiu. Turime žinių, kad šios partijos vadovai gali būti įtakojami Kremliaus“, – sakė prezidentė žurnalistams, apsilankiusi Zoknių karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Jos žodžius perdavė naujienų agentūra BNS.

„Todėl aiškiai noriu pareikšti Lietuvos žmonėms, kad Lietuvos ir NATO šalių gynyba nebus šios partijos interesų rate“, – pridūrė D.Grybauskaitė.

V.Uspaskichas: tegu pateikia faktus

Jeigu ji turi tokių faktų, kam tylėti, kaip buvo su Valstybės saugumo departamento nutekinta pažyma? – klausė V.Uspaskichas.

Darbo partijos įkūrėjas ir tikruoju jos vadovu laikomas Viktoras Uspaskichas, ne kartą sietas su Kremliumi ir turintis daug verslo interesų Rusijoje, į D.Grybauskaitės pareiškimą sureagavo ramiai.

Jis 15min.lt trečiadienį sakė, kad D.Grybauskaitė turėtų pateikti konkrečius faktus.

„Tai labai gerai, tai jeigu ponia šneka, ji gal turi turėti faktų? Jeigu ji turi tokių faktų, kam tylėti, kaip buvo su Valstybės saugumo departamento nutekinta pažyma? Kam tylėti? Tai yra rimtas dalykas, tada reikia staigiai kurti komisiją, joje turi dalyvauti visų partijų, struktūrų atstovai, padėti ant stalo faktus, jeigu jie pasitvirtina, reikia nedelsiant iš visų postų patraukti vadovus, kuriems turi įtaką Kremlius, gal ir iš valdančiosios daugumos“, – kalbėjo parlamentaras.

Jis pridūrė, kad jeigu D.Grybauskaitė tokių faktų neturi, vadinasi, kažkas sąmoningai kursto nesantaiką Lietuvoje tokiu sudėtingu Europoje metu.

„Dėl ko tai daroma – klausimas, į kurį taip pat reikia atsakyti“, – pridūrė V.Uspaskichas.

A.Paulauskas: „Čia tiesiog nusišnekėjimas“

Tuo metu Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) vadovas „darbietis“ Artūras Paulauskas prezidentės žodžius pavadino nusišnekėjimu ir juodosiomis rinkimų technologijomis. D.Grybauskaitė ir A.Paulauskas yra registruoti pretendentais dalyvauti prezidento rinkimuose.

„Man keistas toks pranešimas ir pasisakymas. Aš maniau, kad juodosios technologijos rinkimuose jau praeitis, bet, pasirodo, jos ir dabartiniuose rinkimuose gali būti naudojamos. Bet prisiminiau, kaip buvo su ta nutekinta neva paviešinta pažyma, kur buvo tiesiai sakoma: visi, kas kritikuos prezidentę, tai bus priešai iš Maskvos. Tai gal ta formulė ir taikoma – jeigu kritikuoji, vadinasi, esi Maskvos agentas. Aš tik tiek galiu pasakyti – niekada niekas nedarė įtakos ir niekada nedarys, čia tiesiog nusišnekėjimas“, – per spaudos konferenciją Seime trečiadienį sakė A.Paulauskas.

Aš tokių žinių (dėl Kremliaus įtakos „darbiečiams“) neturiu, nebent prezidentė gauna kitokią informaciją nei aš gaunu, nors Valstybės saugumo departamentas, man atrodo, visiems siunčia vienodą informaciją, –  sakė A.Paulauskas.

Pasak BNS, Prezidentės žodžius komentuodamas A.Paulauskas pabrėžė, kad Valstybės gynimo tarybos sudėtis numatyta įstatyme, ir į ją pagal pareigas įeina Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė L.Graužinienė.

„Čia ne Darbo partija dalyvauja Valstybės gynimo taryboje, čia dalyvauja Seimo pirmininkas, paprastai kviečiamas Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas, čia įstatymo norma. Beje, Valstybės gynimo taryba, kiek aš dirbu, nė karto nebuvo sušaukta, buvo keletas klausimų raštu užduota, raštu atsakyta, o posėdžių nėra. Paimkite įstatymą ir pamatysite – paprastai Valstybės gynimo taryba renkasi kas mėnesį, ir yra parašyta, kas jos nariai ir kas paprastai kviečiami. Akivaizdu, kad įstatymas nevykdomas“, – kalbėjo A.Paulauskas.

Jis taip pat pareiškė nesąs įtakojamas Rusijos: „Aš esu Darbo partijos narys ir galiu pasakyti dar kartą – aš nesu įtakojamas. Aš tokių žinių (dėl Kremliaus įtakos „darbiečiams“ – BNS) neturiu, nebent prezidentė gauna kitokią informaciją nei aš gaunu, nors Valstybės saugumo departamentas, man atrodo, visiems siunčia vienodą informaciją.“

L.Graužinienė prezidentei grasina komisija dėl įgaliojimų viršijimo

Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė L.Graužinienė šalies prezidentės pareiškimus laiko politikavimu ir rinkimų kampanijos dalimi. Jei D.Grybauskaitė nepaneigs savo žodžių, „darbiečiai“ žada Seime inicijuoti komisiją dėl prezidentės įgaliojimų viršijimo.

Vyginto Skaraičio/BFL nuotr./Loreta Graužinienė
Vyginto Skaraičio/BFL nuotr./Loreta Graužinienė

Tai, ką šiandien išgirdau iš prezidentės lūpų, yra žemiausio lygio politikavimas. Tačiau šį kartą ji peržengė visas ribas, – pareiškė L.Graužinienė.

„Tai, ką šiandien išgirdau iš prezidentės lūpų, yra žemiausio lygio politikavimas. Juk labai gerai žinome, kad šioje rinkimų kampanijoje ją remia dešinieji, o šmeižto skleidimas ir priešų kūrimas visada buvo jų pagrindinė priemonė mobilizuoti savo elektoratą. Tai sėkmingai daro ir šalies vadovė. Tačiau šį kartą ji peržengė visas ribas“, – vertindama D.Grybauskaitės žodžius, kalbėjo L.Graužinienė.

Seimo pirmininkė pabrėžė, kad ji turi visus leidimus dirbti su slapta informacija. Visi trys valstybės vadovai iš specialiųjų tarnybų gauna vienodą slaptą informaciją.

„D.Grybauskaitė turi pateikti faktus, pagrindžiančius jos žodžius apie Darbo partiją, priešingu atveju ji turės juos paneigti ir atsiprašyti. Jeigu tai neįvyks, Seime bus inicijuojama komisija dėl prezidentės įgaliojimų viršijimo“, – pareiškė L.Graužinienė.

Premjeras A.Butkevičius nieko nežino

Premjeras Algirdas Butkevičius neturi informacijos, kad jo Vyriausybės ir valdančiosios koalicijos partneriams įtaką daro Kremlius.

„Premjeras tokios informacijos neturi, todėl nekomentuoja prezidentės žodžių. Jeigu iš saugumo tarnybų gaus šią informaciją, patvirtinančią mestus kaltinimus Darbo partijai, tuomet spręs šį klausimą“, – 15min.lt pranešė premjero atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min