Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 6d. 12:31

D.Grybauskaitė Valstybės dienos proga lietuvius ragino didžiuotis savimi

Dalia Grybauskaitė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė mato Lietuvos ateitį tarp pirmaujančių valstybių ir ragina lietuvius didžiuotis savimi. Tai ji sakė šeštadienį Karaliaus Mindaugo karūnavimo dienos proga kreipdamasi į vilniečius ir sostinės svečius.

„Daug metų Lietuva žino, kas yra valstybės diena ir kas buvo mums Mindaugo karūnavimas. Suprasdami ir gerbdami savo istoriją ir praeitį, šiandien matome savo valstybės ateitį tarp pirmaujančių valstybių, kurios rūpinasi savo žmonėmis, užtikrina žmogaus teises, laisves ir gerbia kitų tautų apsisprendimą“, – S.Daukanto aikštėje kalbėjo D.Grybauskaitė.

„Esame pasirengę gintis ir apsiginti, taip pat esame pasirengę kartu su partneriais padėti mūsų draugams ir mūsų aplinkinėms šalims. Taip suprantame savo pareigą, taip suprantame savo laisvę, kurią išsikovojome, kurią saugome ir saugosime visada“, – toliau tęsė ji.

Pasak prezidentės, tai, kad turime ir daug metų turėjome savarankišką valstybę, kurią sugebėjome išsaugoti, apginti ir puoselėti, kelia valstybingumo ir orumo jausmą.

„Todėl galime ir turime didžiuotis savimi. Esame daug nuveikę, pasitikime savimi, esame gerbiami, nes gerbiame kitus, taip pat gindami ir kitų žmonių teises, ir kitų tautų laisves“, – sakė D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, todėl į naujo šimtmečio, naujo tūkstantmečio ateitį žengia šiandieninė Lietuva su Europos Sąjungos ir NATO partneriais.

„Ir tik todėl, kad jūs, Lietuvos žmonės ir draugai, kurie yra kartu su mumis, mums padeda, pasitiki ir tiki mumis. Todėl sveikindama jus visus sakau jums didelį ačiū už tai, kad mylite savo Tėvynę, už tai, kad didžiuojatės savo šalimi, kad dirbame visi kartu jai ir kad mums ji brangiausia“, – sakė D.Grybauskaitė.

Prezidentė sakė visoms kartoms linkinti, kad meilė Lietuvai ir Lietuvos vardas kasdien būtų su mumis, mūsų širdyse, nes tai reiškia, kad Lietuva visada gyvuos.

„Sveikinu visus. Linkiu didžiuotis, linkiu orumo, linkiu pasitikėjimo. Visiems. Nes būdami kartu, nepasiduodami, kurdami užsitikriname savo laisvę ir savo ateitį. Dėkoju visiems“, – baigė savo sveikinimą D.Grybauskaitė.

Sveikinimas buvo palydėtas garsiais Daukanto aikštėje susirinkusių žmonių plojimais.

Tai paskutinė oficiali prezidentės D.Grybauskaitės kalba – liepos 12 d. pareigas eiti pradės išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Suteikė apdovanojimus

Kadenciją baigianti prezidentė Dalia Grybauskaitė šeštadienį taip pat suteikė valstybinius apdovanojimus jos paskirtiems generaliniam prokurorui Evaldui Pašiliui ir Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovui Žydrūnui Bartkui, „Auksinio liūto“ nominacijos Venecijos bienalėje laimėtojoms, įvairiems šalies visuomenininkams, užsienio valstybių pareigūnams.

„Tai mūsų žmonės, įvairių kartų, įvairių profesijų, įvairaus likimo. Vieni dar liks ir dirbs toliau, kiti po truputį išeina, bet mes visi kartu kuriame savo valstybę. (...) Esu visiems dėkinga ir už asmeninį kontaktą, už asmeninį ryšį ir darbą valstybėje. Taip pat mūsų užsienio svečiams, už tą indėlį, už pagarbą ir atsidavimą mūsų valstybei“, – šeštadienį įteikiant apdovanojimus sakė D.Grybauskaitė.

Valstybės dienos proga įvairiuose miestuose vyksta minėjimai, koncertai ir sporto renginiai, o vakare gyventojai tradiciškai bursis giedoti valstybės himną.

Šia proga Lietuvoje lankosi Lenkijos Seimo pirmininkas Marekas Kuchcinskis, jis šeštadienį Valdovų rūmuose atidarys parodą „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“. Joje bus eksponuojamas įspūdingas, savo matmenimis, menine įtaiga, simbolinėmis prasmėmis ir pavaizduotų istorinių personažų gausa išsiskiriantis garsaus lenkų dailininko Jano Matejkos paveikslas „Liublino unija“.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

Liepos 6-oji valstybės švente paskelbta 1990 metais, Lietuvai atkūrus nepriklausomybę po sovietų okupacijos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:05
00:43
01:20

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min