Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Grybauskaitė: Vyriausybė nesugebėjo parengti plano, kaip padėti Visagino ir aplinkinių regionų gyventojams (atnaujinta 12.18 val.)

D.Grybauskaitė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / D.Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Vyriausybė, žinodama, kad bus uždaryta Ignalinos atominė elektrinė, nesugebėjo iš anksto parengti vieningo plano, kaip po elektrinės uždarymo padėti Visagino ir aplinkinių regionų gyventojams. Tai penktadienį po susitikimo su Socialinės apsaugos ir darbo, Ūkio, Vidaus reikalų, Energetikos ir Finansų ministerijų atstovais pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Ministerijų pastangos yra tikrai ženklios, lėšų yra pakankamai. Labai rimtai problema yra viena – nėra koordinavimo Vyriausybėje. Kiekviena žinyba ir ministerija dirba atskirai. Visi turi masę planų, priemonių, bet kai paklausi bendro, trijų keturių metų socialinio vystymosi šiame regione plano, jo nėra“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Jos teigimu, Visagine ir aplinkiniuose rajonuose yra keturios problemos, kurias reikia spręsti. „Didėja socialiai remtinų žmonių skaičius Visagine ir kituose regionuose. Tam lėšų yra ir aš noriu patikinti Lietuvos žmones, kad visi socialiai remtini žmonės pašalpas įstatymo nustatytuose rėmuose gaus“, – užtikrino prezidentė. Tuo tarpu socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas informavo, kad Visagino regionas yra tarp tų regionų, kuriuose žmonių, įgyjančių teisę į socialinę paramą skaičius, yra padidėjęs. „Lėšų poreikis yra išaugęs“, – sakė ministras.

Antra spręstina problema, anot D.Grybauskaitės, yra biudžetinių įstaigų situacija. Tačiau Finansų ministerija penktadienį esą patikino, kad šis klausimas bus sprendžiamas kartu su Visagino savivaldybe. „Trečias blokas klausimų – energetika – elektros ir šilumos kainos. Šilumos kainas svarsto Energetikos ministerija ir dalinė pagalba dotuojant bus, kaip dabar vyksta su elektros kainomis“, – kalbėjo šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad ketvirta problema Visagine ir aplinkiniuose regionuose yra verslumas. Anot susitikime dalyvavusio Ūkio ministro Dainiaus Kreivio, vien Ūkio ministerija Visagino ir aplinkinių regionų gelbėjimui iš įvairių šaltinių skirs 50–60 mln. litų.

Jo teigimu, Visagine bus vykdoma speciali paramos verslui programa. „Kiekviena nauja įmonė gaus 6 tūkst. litų įvairiomis paslaugomis – darbo vietą, kuria galės naudotis, kompiuterį, spausdintuvą“, – vardijo D.Kreivys ir pridėjo, kad bus paskirtas žmogus iš INVEGOS, kuris pagelbės visaginiečiams gauti mikrokreditus po 50 tūkst. litų pagal Ūkio ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų vykdomą programą.

Be to, anot D.Kreivio, yra priimtas sprendimas Didžiasalyje kurti naują plytų gamyklą. „Iš Europos Sąjungos lėšų turime apie 12 projektų. Naujausias projektas yra gamykla Didžiasalyje – 80 darbo vietų, 15 mln. litų investicijų“, – aiškino D.Kreivys. Tačiau prezidentė kritikos negailėjo: „Tai sprendimas. Realios darbo vietos žmones pasieks maždaug metų–dvejų laikotarpyje“. Prezidentė žadėjo dar penktadienį pasirašyti laišką Vyriausybei, kuriame ragins artimiausiu metu parengti trijų–keturių metų regiono vystymosi planą.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min