Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gruodžio 10d. 14:12

D. Jankauskas: „Pensijos į ankstesnį lygį bus atstatytos nuo 2012 metų“

Donatas Jankauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Donatas Jankauskas

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko teigimu, sumažintos pensijos bus atstatytos į 2009 m. lygį nuo 2012 metų sausio 1 d., o iki kitų metų spalio vidurio Seimui bus pateiktas specialus įstatymas, kuriame bus nustatytas kompensavimo būdas, kaip turės būti grąžintos dėl sunkmečio sumažintos pensijos.

Paprastai kalbant, pensinio amžiaus žmonės nuo 2012 metų pradžios pradės gauti tokio pat dydžio pensijas, kokias jie gavo 2009–aisiais, iki šias išmokas laikinai, dvejiems metams, sumažinant.

Tuo tarpu dėl sunkmečio vidutiniškai 5 proc. sumažintos pensijos, kurios pagal Laikinąjį įstatymą mažesnės buvo mokamos dvejus metus, bus pradėtos kompensuoti, kai stabilizuosis valstybės finansai. Sumažintų pensijų kompensavimo tvarka bus įtvirtinta atitinkamame įstatymo projekte, kurį Vyriausybė planuoja pateikti Seimui kartu su 2012 metų biudžetu iki kitų metų spalio vidurio.

„Nėra lengvų sprendimų šiuo klausimu. Kiekvienas turime tėvus, senelius ir suprantame, kokia sudėtinga vyresnio amžiaus žmonių situacija. Galiu pažadėti, kad sumažintos pensijos tikrai bus kompensuojamos ir pensininkai pirmieji pajus, kad krizė baigėsi. Jiems nereikėtų nerimauti – sunkmečiui pasibaigus bus pradėtos kompensuoti sumažintos pensijos“, – teigė socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas.

Nepaisant to, kad nuo šių metų pradžios pensijos vidutiniškai mažėjo 5 proc., vis tiek šiuo metu jos yra didesnės, nei buvo 2008 m. viduryje, o tuo tarpu vidutinis darbo užmokestis, nuo kurio priklauso įmokos į „Sodros“ biudžetą, mažėjo.

Ministras D. Jankauskas priminė, kad Vyriausybė dar šių metų liepą nusprendė, jog per sunkmetį sumažintos pensijos bus kompensuojamos ir įtvirtino, kokioms sąlygoms valstybėje esant tai bus pradėta daryti.

Tai numatyta Vyriausybės nutarime, kuriame teigiama, kad valstybė įsipareigoja kompensuoti sumažintas pensijas, kai tik tai leis daryti palanki finansinė situacija. Senatvės, netekto darbingumo ir valstybinės pensijos bus keliamos palaipsniui. Kompensuojant pirmenybė bus teikiama vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kurie prisiėmė didžiausią sunkmečio naštą, t.y. žmonėms, kurių pensijos buvo sumažintos daugiausiai. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min