Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugpjūčio 13d. 13:17

D.Kedžio palaikai gali būti ekshumuoti (atnaujinta 15.13 val.)

Drąsiaus Kedžio šermenys
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Drąsius Kedys

Gavusi papildomą teismo medicinos išvadą dėl Drąsiaus Kedžio mirties aplinkybių, Generalinė prokuratūra nusprendė paskirti teismo medicininę ekspertizę ir paprašyti, kad ją atliktų užsienio ekspertai. Pasak Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroro Aido Mažeikos, neatmetama galimybė, kad D.Kedžio palaikai bus ekshumuoti.

„Jeigu užsienio ekspertams nepakaks duomenų, kurie bus pateikti, t.y. magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos, filmuotos medžiagos, bus sprendžiamas klausimas ir dėl šito (palaikų ekshumacijos – 15min.lt)“, – penktadienį žurnalistams sakė A.Mažeika.

Jo teigimu, į užsienio ekspertus nuspręsta kreiptis siekiant išsklaidyti bet kokias abejones atliekamame ikiteisminiame tyrime ir į procesą įtraukti nukentėjusiuosius, mat tokiu būdu jie įgis teisę pateikti klausimus ir pasiūlyti ekspertus ar ekspertines įstaigas, taip pat pateikti papildomą medžiagą ekspertizei. Kaip sakė Generalinės prokuratūros prokuroras, pagalbos greičiausiai bus prašoma Vokietijos ekspertų. Kiek galėtų kainuoti ekspertizė užsienyje nežinoma, nes tai bus pirmasis atvejis, kai Lietuva minėtos pagalbos prašys užsienio ekspertų.

Pasak A.Mažeikos, gautoje teismo medicinos išvadoje specialistai dar kartą patvirtino, kad sužalojimai D.Kedžiui padaryti po mirties. Prokuroras pažymėjo, kad išvadoje nurodyta, jog dalis sužalojimų galėjo atsirasti kūnui remiantis į ant žemės buvusius nelygumus, taip pat neatmetama sužalojimų padarymo galimybė apžiūros įvykio vietoje metu, įpakuojant palaikus pervežimui, juos transportuojant ir apžiūrint.

„Tuo pačiu specialistai konstatavo, kad kai kada priešmirtinės kūno audinių reakcijos gali ir nebūti ir kai sužalojimai atsiranda mirimo metu. Todėl neatmeta, kad D.Kedžiui nustatyti sužalojimai ar bent dalis iš jų galėjo atsirasti ir agonijos ar mirties metu“, – sakė prokuroras.

Atlikdama šios bylos ikiteisminį tyrimą, Generalinė prokuratūra jau kreipėsi į užsienio ekspertus, tačiau, kaip akcentavo A.Mažeika, tuomet jiems buvo pateikta tik dalis tyrimo medžiagos. „Užsienio ekspertams buvo pateikta tik kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso medžiaga, nes mūsų ekspertai dar neturi pakankamos patirties dirbant su šia informacija. Taigi užsienio ekspertai savo išvadas darė tik iš dalies medžiagos, kurią turėjo Lietuvos ekspertai, tad ir konkrečių išvadų tąkart nepateikė“, – aiškino prokuroras.

Paklaustas, ar atlikus papildomą ekspertizę atsirado daugiau aiškumo, A.Mažeika sakė: „Papildoma ekspertizė nei įnešė aiškumo, nei neaiškumo. Tiesiog pagal pirminę išvadą buvo suformuluotos galimos trys versijos ir specialistai pasakė, kad visos tos trys versijos yra galimos“.

 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min