Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio sekėjai: paminklas Drąsiui – pigesnis, bet gražesnis nei Algirdo Brazausko!

Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse
„Klonio gatvės dienoraščio“ feisbuke nuotr. / Drąsiaus Kedžio kapas Jonučių kapinėse
Šaltinis: 15min
0
A A

Netyla ažiotažas dėl naujosios Drąsiaus Kedžio antkapio skulptūros Jonučių kapinėse, rengiamasi ją šventinti.

Naująją D.Kedžio antkapio skulptūrą sukūrė skulptorius iš Panevėžio Algimantas Vytėnas. Teigiama, jog menininko kūrinys iš bronzos ir juodojo akmens simbolizuoja žmogų, traiškomą sistemos. „Norėjome, kad įamžintasis paminkle būtų panašus į Drąsių, ir skulptoriui tai pavyko. Esame labai patenkinti jo darbu“, – dienraštis „Lietuvos žinios“ trečiadienį cituoja D.Kedžio tetą Audronę Skučienę.

Paminklą nutarta užsakyti praėjusią vasarą, tuomet ir pradėta dairytis darbą galinčio atlikti menininko. Skučų ir Kedžių giminėje yra ne vienas meninį išsilavinimą įgijęs asmuo, todėl, įvertinus A.Vytėno kūrybinius laimėjimus, nuspręsta kreiptis būtent į šį garsų Panevėžyje gyvenantį skulptorių, pasakoja dienraštis.

„Vytėnų šeima mus palaikė. Būtent todėl skulptorius taip nuoširdžiai ėmėsi darbo. Jis net savo lėšomis prisidėjo prie paminklo kūrimo“, – „Lietuvos žinioms“ kalbėjo A.Skučienė.

Vaizduodamas iš visų pusių negandų spaudžiamą žmogų, jo veido bruožus A.Vytėnas perteikė iš D.Kedžio artimųjų atsiųstos žuvusio vyro nuotraukos. Pasak A.Skučienės, skulptoriui teko nelengva užduotis – bronzoje pavaizduoti skausmą, kurį išgyveno jos krikštasūnis, tačiau menininkas susidorojo puikiai.

15min.lt žiniomis, nukryžiuotą Jėzų Kristų primenanti skulptūra šiomis dienomis džiugina ir kovotojo prieš pedofilus artimuosius, ir jo sekėjus. „Brazausko kapavietės sutvarkymas kainuoja 128 tūkstančius litų. Paminklas Drąsiui yra žymiai pigesnis, tačiau gražesnis nei Brazausko“, – įsitikinę trečiadienį su 15min.lt bendravę Garliavoje susibūrę aktyvistai.

Tiksli suma, kiek sumokėta už skulptūrą bei kapavietės sutvarkymą, nėra viešinama. Tačiau neslepiama, jog viskas kainavo kelias dešimtis tūkstančių litų. Dalis lėšų paimta ir iš sąskaitos, į kurią aukas pervedė Kedžių ir Venckų šeimas remiantys paprasti Lietuvos žmonės.

Šeštadienį, balandžio 30-ąją, šį D.Kedžio paminklą Jonučių kapinėje Garliavoje numatoma pašventinti.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min