Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kreivys: didžiausias Lietuvos savivaldybių IT projektas įgyvendinamas neskaidriai

Dainius Kreivys
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministras Dainius Kreivys perspėjo, kad vienas didžiausių – apie 112 milijonų litų vertės – informacijų technologijų projektų šalies savivaldybėse galėjo būti neskaidrus.

Kaip teigiama išplatintame pranešime, savivaldybės, vykdydamos apskaitos sistemų, veiklos, finansinių ir materialinių išteklių valdymo sistemų diegimo paslaugų pirkimus, galėjo susitarti su vienu ar keliais potencialiais tiekėjais. Apie tai Ūkio ministeriją informavo tyrimą atlikusi Viešųjų pirkimų tarnyba, teigiama Ūkio ministerijos pranešime.

„Yra ženklų, perspėjančių, kad viešieji pirkimai, vykdant projektą, gali būti atlikti nekompetentingai, o stambios sumos iššvaistytos", – sakė D.Kreivys. Jis kreipėsi į už projektą atsakingas ministerijas, kad jos užkirstų kelią neteisingiems sprendimams.

 Numatyta, kad iki 2011 metų Lietuvos savivaldybių įstaigose bus įdiegti nauji bendrieji apskaitos standartai.

Įtariama, kad vykdydamos minėtų sistemų pirkimus savivaldybės nustatė tokius techninius reikalavimus, kurie gali dirbtinai riboti konkurenciją tarp paslaugos tiekėjų. Taip pat tyrimas parodė, kad kai kurių savivaldybių skelbiamos pirkimų techninės specifikacijos yra identiškos. Tai sukėlė įtarimą, kad šias sąlygas galėjo paruošti tam tikri iš anksto pasirinkti tiekėjai. Dalį savivaldybių jau patikrinusi Viešųjų pirkimų tarnyba toliau tikrins šiuos pirkimus.

D.Kreivys kreipėsi į Finansų ir Vidaus reikalų ministerijas. Pastaroji institucija atsakinga už priemonę „Viešojo administravimo subjektų sistemos tobulinimas“, pagal kurios programą skelbiami konkursai.

Įspėjama, kad dėl galimų viešųjų pirkimų pažeidimų gali užtrukti minėto projekto įgyvendinimas Lietuvos savivaldybėse. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min