Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kreivys: „Sodra“, pirkdama kompiuterius, galėjo sutaupyti milijoną litų

Ūkio ministras Dainius Kreivys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Ūkio ministras Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

Ūkio ministras Dainius Kreivys trečiadienį kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė, kad ji pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl galimai padarytų nusikalstamų veikų bei viešojo intereso gynimo, kai „Sodra“ už beveik 4 mln. įsigijo daugiau nei 1 000 kompiuterių.

„Sodra“ neskelbiamų derybų būdu už kompiuterius paklojo apie 3,9 mln. Lt  2008 metų pabaigoje. „Mūsų turimi duomenys rodo, kad pagal tuo metu galiojusias kainas analogiškos komplektacijos kompiuterių buvo galima nusipirkti už beveik milijonu mažesnę sumą“,  – sakė ministras. 

D.Kreivys tikino, kad už padarytus nusižengimus niekas neišvengs atsakomybės: „Noriu pasakyti, kad veikėjai, kurie prasuka neskaidrius pirkimus, negalės pasislėpti už kolektyvinės atsakomybės. Kiekvienas turi prisiimti savo atsakomybę.“

Ministras taip pat akcentavo, kad „visos lėšos, kurios neskaidriu būdu išplautos iš valstybės, turės būti grąžintos ir veikėjai, kurie tai padarė, turės tai padaryti iš savo kišenės“. Jis užsiminė, kad „atsistatydinimas nereiškia, jog tuo atsakomybė baigėsi“. D.Kreivys paaiškino, kad turi omenyje ne tik neseniai atsistatydinusį buvusį „Sodros“ vadovą Mindaugą Mikailą, bet ir visus „Sodros“ Viešųjų pirkimų tarnybos narius, taip pat – prieš  pat Naujuosius atleistą Viešųjų pirkimų tarnybos vadovą Rimgaudą Vaičiulį.  

Nors kompiuterius „Sodra“ pirko 2008 metų pabaigoje, D.Kreivys aiškino, jog tik dabar galėjo imtis realių veiksmų dėl esą neskaidraus sandorio, nes Viešųjų pirkimų tarnyba perėjo Ūkio ministerijai tik šių metų pradžioje.

Ministras nepaneigė, kad panašių kreipimųsi į prokurorus gali būti ir daugiau: „Yra daug įtarimų, bet įtarimais nesišvaistysime. Tyrimų tikrai ateityje dar bus.“

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas dėl galimos korupcinio pobūdžio nusikalstamos veikos „Sodroje“ į Vilniaus apygardos prokuratūrą buvo kreipęsis 2009 m. gruodžio 31 d.. Šiuo metu ministro kreipimasis yra persiųstas Specialiųjų tyrimų tarnybai tikslinimui ir procesinio sprendimo priėmimui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min