Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 12 21, 22:03

D.Kuodytė siūlo įstatyme surašyti konkrečias priežastis neduodi leidimo mitingui

Liberalė Dalia Kuodytė siūlo Susirinkimų įstatyme nustatyti kriterijus, kada gali būti draudžiama organizuoti mitingus.
Šeštadienį prie Vilniaus koncertų ir sporto rūmų susirinko mitinguotojai, reikalaujantys panaikinti, jų manymu, Lietuvoje įsigalėjusią oligarchiją.
Protesto akcija / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

D.Kuodytės vertinimu, dabartinė įstatymo redakcija – pernelyg aptaki, paliekanti per daug erdvės interpretacijai. Taip pat siūloma nustatyti, kad dėl leidimo spręstų savivaldybės administracijos direktorius.

„Dabar sprendimą dėl leidimo išdavimo ar neišdavimo gali priimti ir savivaldybės klerkas. Pataisomis siūloma, jog būtų aišku, kas yra atsakingas, ir tą spręstų administracijos direktorius“, – BNS sakė D.Kuodytė.  Parlamentarė pataisomis pateikė ir atskirus konkrečiai apibrėžtus atvejus, kuomet galima atsisakyti išduoti leidimą.

„Dabar įstatyme nėra konkrečiai nurodoma, kada galima atsisakyti išduoti leidimą, per daug nekonkretumo, neapibrėžtumo, aptakių formuluočių, leidžiančių pareigūnams įvairiai interpretuoti atskirus teiginius. Siūloma nustatyti aiškius kriterijus, sakykime, jei yra gauta operatyvinės informacijos, jog susirinkimo metu gali kilti kokie nors neramumai“, – sakė D.Kuodytė.

Šiuo metu Susirinkimų įstatyme numatyta, jos sprendimas atsisakyti išduoti pažymėjimą dėl suderintos susirinkimo vietos, laiko ir formos turi būti raštiškas ir motyvuotas, tačiau kokios priežastys gali tapti pagrindu neišduoti leidimo – nenustatyta.  

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min