Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Medvedevas apdovanojo Garbės ordinu A.Brazauską (papildyta 16.55 val.)

Algirdas Mykolas Brazauskas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algirdas Mykolas Brazauskas
Šaltinis: 15min
0
A A

Rusijos prezidentas Dmitrijus Medvedevas apdovanojo Garbės ordinu buvusį Lietuvos prezidentą ir premjerą Algirdą Brazauską, skelbiama Rusijos prezidento interneto svetainėje kremlin.ru.

Kaip skelbiama Rusijos prezidento interneto svetainėje, A.Brazauskas apdovanotas už „didelį indėlį stiprinant bendradarbiavimą ir gerus kaimyninius santykius tarp Lietuvos ir Rusijos.“ 

Papildyta 16.55 val. Pasak politologo Tomo Janeliūno, A.Brazausko apdovanojimas aukščiausiu lygiu yra išskirtinis atvejis.

„Aš nepamenu apskritai, kiek yra iš Rusijos pusės yra apdovanota Lietuvos aukščiausio lygio politikų. (...) Galbūt tai liudija, kad Rusija po truputį bando pripažinti tiek Lietuvos vadovus, tiek jų padarytus veiksmus nuo Nepriklausomybės atkūrimo“, – sakė politologas.

Paklaustas, ar A.Brazauskui užimant aukščiausius valdžios postus Lietuvos politika buvo palankesnė Rusijai, T.Janeliūnas pabrėžė, kad tuomet ir Rusijos požiūris į Lietuvą buvo kitoks nei pastaruoju metu.

„Pirmasis (nepriklausomybės – BNS) dešimtmetis Lietuvai apskritai buvo svarbus sukuriant bet kokius formalius ryšius, pripažįstant nepriklausomumą, išvedant kariuomenę. Buvo išspręsta daug pradinių dvišalių santykių uždavinių. A.Brazauskas tuo metu būdamas prezidentas turėjo neišvengiamai prisidėti“, – sakė politikos ekspertas.

1988 metais tapęs Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto pirmuoju sekretoriumi A.Brazauskas įėjo ir į nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo istoriją. 1990 metų kovo 11 dieną su kitais Aukščiausiosios Tarybos–Atkuriamojo Seimo nariais jis pasirašė Lietuvos Nepriklausomos Valstybės Atkūrimo Aktą.

Nuo 1990–ųjų kovo iki 1991–ųjų sausio A.Brazauskas ėjo pirmojoje ministrės pirmininkės pavaduotojo pareigas. 1992 metų spalį išrinktas Seimo nariu ir Seimo pirmininku.

Tačiau didžiausio įvertinimo politikas sulaukė 1993 metų pradžioje, kai buvo išrinktas pirmuoju atkurtos Lietuvos prezidentu. Šias pareigas jis ėjo iki 1998 metų.

Baigus prezidento kadenciją A.Brazauskui pavyko įgyvendinti ir kitą svajonę – tapti Vyriausybės vadovu. Premjero pareigas jis ėjo nuo 2001–ųjų liepos iki 2006–ųjų birželio.

A.Brazauskas yra apdovanotas Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi, Vytauto Didžiojo ordinu su aukso grandine, Lietuvos nepriklausomybės medaliu. Jo vardu pavadinta Kaišiadorių 1–oji vidurinė mokykla.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min