Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 11d. 17:52

D.Mikutienė: vaistų informacijos agentūra – alternatyva farmacininkų vizitų apmokestinimui

Seimo narė Dangutė Mikutienė
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Seimo narė Dangutė Mikutienė
Seimo Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė, reaguodama į informaciją, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) rengia Farmacijos įstatymo pataisas, kuriomis siekiama apmokestinti farmacijos kompanijų atstovų vizitus pas gydytojus, kreipėsi į SAM, siūlydama skaidrų problemos sprendimo būdą — įsteigti Valstybinę (centralizuotą) vaistų informacijos agentūrą.

Iš šios, su farmacijos kompanijų komerciniais interesais nesusijusios agentūros, gydytojai galėtų gauti visą reikiamą informaciją apie gaminamus ir platinamus vaistus.

„Europos Sąjunga taip pat sprendžia šią problemą, bet daro tai civilizuotai — steigia valstybines informavimo agentūras, kaip pvz. Olandija, Prancūzija, Suomija, Šveicarija. Tačiau Lietuvos Vyriausybė nenori eiti civilizuotu ir išbandytu keliu“, — teigia Darbo partijos frakcijos narė D. Mikutienė.

D. Mikutienė įsitikinusi, kad farmacijos kompanijų atstovų vizitų apmokestinimas — tai korupcijos įteisinimas. „Farmacininkų vizitų apmokestinimas legalizuoja korupciją. Sumokėjus mokestį bus galima visiškai legaliai papirkinėti gydytojus dovanomis, kelionėmis, bilietais į renginius ir pan. Spauda mirga nuo tokių situacijų aprašymų. SAM peržengė sveiko proto ribas“, — sako D. Mikutienė.

Spaudoje pranešama apie neetišką farmacininkų veiklą, kai farmacijos įmonės visais įmanomais būdais stengiasi įpiršti savo gaminamus ar platinamus vaistus dirbantiems gydytojams. Ne paslaptis, kad farmacijos kompanijos gundo gydytojus brangiomis kelionėmis į užsienį, papildomai primoka už šių kompanijų vaistų paskyrimą pacientams, dovanoja dovanas. Taip pat farmacijos kompanijų atstovai nuolat lanko medikus, paprastai pacientų priėmimo valandų metu, reklamuodami savo atstovaujamų kompanijų vaistus. D. Mikutienė neabejoja, kad tokia susiformavusi farmacijos kompanijų praktika, skatinanti gydytojus skirti konkrečios kompanijos vaistus, yra ydinga ir netoleruotina.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min