Dabar populiaru
Premjera
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 10 06, 10:15

D.Nausėdienė aplankė Rusijos „šliaužiančios okupacijos“ paveiktus kartvelus

Sakartvele viešinti pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė aplankė Rusijos „šliaužiančios okupacijos“ paveiktą kartvelų šeimą.
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė per vizitą Sakartvele lanko kartvelų šeimą
Pirmoji ponia Diana Nausėdienė per vizitą Sakartvele lanko kartvelų šeimą / Prezidento kanceliarijos nuotr.

Kaip ketvirtadienį pranešė Prezidentūra, D.Nausėdienė nuvyko į Patara Churvalečio kaimą šalia Rusijos okupuoto Cchinvalio Pietų Osetijos regione bei aplankė šeimą, gyvenančią netoli regiono administracinę liniją žyminčios koncertinos.

Pirmoji ponia bendravo su šeimos nariais, išklausė jų liudijimus ir patirtis, domėjosi dabartinėmis gyvenimo sąlygomis. D.Nausėdienė taip pat šeimai nuvežė humanitarinės paramos.

„Čia gyvenančių žmonių istorijos ir liudijimai yra tiesiog sukrečiantys. Akivaizdu, kad vadinamoji borderizacija žaloja likimus, išskiria šeimas, riboja judėjimo laisvę, galimybes mokytis ir naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis. Teroro ir pagrobimo grėsmės šiame regione yra labai realios“, – sakė pirmoji ponia, cituojama Prezidentūros pranešime.

2008 metų rugpjūtį tuometinis Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis pradėjo didelę karinę operaciją prieš Pietų Osetijos separatistų pajėgas, kurios iš pabūklų apšaudė vietinių sakartveliečių kaimus.

Maskva į tai reagavo ginkluotu įsiveržimu į Sakartvelo teritoriją – buvo užimti dideli šalies plotai, bombarduojami įvairūs objektai.

Laimėjusi šį trumpą karą, nusinešusį šimtus gyvybių, Rusija oficialiai nepriklausomomis valstybėmis pripažino Pietų Osetiją ir kitą nuo Sakartvelo atskilusią sritį Abchaziją, užsitikrindama šių abiejų teritorijų, kuriose Maskva turi dvi karines bazes, kontrolę.

Tbilisis ir Vakarai pasmerkė šį žingsnį kaip neteisėtą karinę okupaciją.

Pietų Osetija ir Abchazija sudaro apie 20 proc. Sakartvelo teritorijos.

Visame Sakartvele skaičiuojama per 300 tūkst. šalies viduje perkeltų asmenų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min