Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

D.Kedžio skundus vilkinę pareigūnai paaiškės šią savaitę

Algimantas Valantinas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Algimantas Valantinas
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas teigia, kad galimai Drąsiaus Kedžio skundus dėl pedofilijos vilkinę pareigūnai bus paskelbti šią savaitę baigus vidinį tyrimą. A.Valantinas užsimena, jog tokių pareigūnų bus ne penki, kaip skelbta anksčiau, o mažiausiai septyni.

A.Valantiną pirmadienį ryte priėmusi prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė, jog vidinis patikrinimas prokuratūroje pernelyg užsitęsė.

„Prezidentė, išklausiusi generalinio prokuroro ataskaitą, pareiškė, kad tyrimas turėtų būti baigtas greičiau. Jis, kaip žinome, dar nebaigtas. Ir, kaip jau anksčiau buvo minėjusi, kad tos institucijos ir tie pareigūnai, kurie vykdė ir vykdo tyrimą, turėtų prisiimti atsakomybę už tuos veiksmus, kurie galbūt yra sukėlę tam tikrą bylos vilkinimą“, – žurnalistams sakė prezidentės atstovas spaudai Linas Balsys.

Nors dar mėnesio pradžioje A.Valantinas sakė, jog vidinis tyrimas prokuratūroje turėtų trukti ne ilgiau kaip savaitę, pirmadienį ryte po susitikimo su prezidente teigė, jog sprendimai dar nepriimti. Be to, pripažino, kad tyrimas užsitęsė.

„Aš dar kartą paaiškinau tas procedūras, kurios taikomos atliekant tarnybinius patikrinimus. Žinoma, esant tokiai situacijai, kokia yra dabar, koks yra didžiulis susidomėjimas šiais tyrimais,  be jokios abejonės, ir mūsų tarnybinis patikrinimas turėtų vykti greičiau. Aš galiu pakartoti tik tai, ką pasakiau ir Ekscelencijai: kad mes kitą savaitę, matyt, o gal dar ir šią savaitę turėsime konkrečias pavardes ir konkretų generalinio prokuroro požiūrį į kolegas pareigūnus“, – teigė A.Valantinas.

Kauniečių yra penki ir, žinoma, vien mūsų kolegų dar bus du arba trys, – sakė A.Valantinas.Generalinis prokuroras pridūrė, kad tarnybinis patikrinimas buvo išplėstas – jis atliekamas ne tik dėl Kauno prokurorų veiksmų, bet ir dėl Generalinės prokuratūros pareigūnų vaidmens.

„Su Kauno kolegomis mes, ko gero, dar šią savaitę padėsime taškus. Bet lieka neatsakytas klausimas, ties kuo dabar ir dirbama, koks yra Generalinės prokuratūros prokurorų, kurie tyrė skundus, matė tą bylą ir vienaip ar kitaip veikė šioje byloje, vaidmuo“, – pabrėžė A.Valantinas.

Jo teigimu, tarnybinis patikrinimas bus atliekamas mažiausiai dėl 7 pareigūnų veiksmų: „Kauniečių yra penki ir, žinoma, vien mūsų kolegų dar bus du arba trys.“

Paklaustas, kodėl užsitęsė tarnybinis patikrinimas, A.Valantinas teigė, jog teko laukti pačių prokurorų pasiaiškinimų. „Paskutinius paaiškinimus gavome praėjusį penktadienį“, – sakė jis.

Tik gavus ir išanalizavus atsakymus ketinama priimti sprendimą. Griežčiausia nuobauda, kurią galima skirti atliekant tarnybinį patikrinimą, yra atleidimas iš darbo.

Apie postūmius D.Kedžio byloje jis nebuvo linkęs kalbėti.

D.Kedys šiuo metu tebėra ieškomas dėl teisėjo Jono Furmanavičiaus ir savo buvusios sugyventinės sesers Violetos Naruševičienės žmogžudysčių, įvykdytų spalio 5 dieną Kaune. Prieš šiuos įvykius jis kaltino J.Furmanavičių ir dar kelis asmenis seksualiai išnaudojus jo penkiametę dukterį, tačiau skundai į aukščiausias šalies instancijas nedavė vaisių.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min