Dabar populiaru
Publikuota: 2009 rugsėjo 28d. 13:13

D.Teišerskytė pateisina brangių automobilių nuomą, nes laiko save „nacionaliniu turtu“

D.Teišerskytė
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dalia Teišerskytė

Kai kurie Seimo nariai tvirtina, kad jiems negėda leisti tūkstančius litų automobilio nuomai, kiti save laiko nacionaliniu turtu, ir svarsto, ar gali važinėti nesaugiais automobiliais.

Taip mano Liberalų sąjūdžio atstovė Dalia Teišerskytė, besinuomojanti 2008 metų „Honda“ automobilį už 2,5 tūkst. litų per mėnesį.

„Nereikia manyti, kad Seimo narys gali važinėti su karučiais, ir gerai dirbti. Juk vis tiek reikia važiuoti, gyvenam per dvi tris vietas. Žmonės važiuoja į Klaipėdą, į Mažeikius. Aš važiuoju į Ukmergę, į Varėną. Ar aš galiu važiuoti prasta mašina. Ta prasme nesaugia? Dar turint galvoje, kiek man metų, mane reikia saugoti kaip nacionalinį turtą“, – LNK „Savaitės panoramai“ sakė D.Teišerskytė.

Darbo partijos atstovas Jonas Pinskus pateikė argumentą, kad įstatymas nedraudžia už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomotis automobilių.

Ar negėda? Ne. O kodėl? Gėda yra tada kai pažeidi įstatymus ar dar kažkas. O jei nepažeidi, tai kodėl turėtų būti gėda, – sakė J.Pinskus.„Mašina? Su BMW. O kiek mokat už nuomą? 2400 gal... Ar negėda, kai Seimas mažina pensijas, išmokas visas, tiek daug leist automobiliui? Tai vis tiek reikia važinėt su kažkokia mašina. Ar būtinai už 2000 litų? Geriau su gera nei su bet kokia. Ar negėda? Ne. O kodėl? Gėda yra tada, kai pažeidi įstatymus ar dar kažkas. O jei nepažeidi, tai kodėl turėtų būt gėda“, – sakė J.Pinskus.

Seimo pirmininkės Irenos Degutienės manymu, pažaboti prabangius automobilius pamėgusius Seimo narius būtų galima nustatant, kurią parlamentinei veiklai skiriamų lėšų dalį būtų galima skirti transporto nuomai. Ji teigė mananti, jog būtų optimalu nustatyti, kad parlamentinėms išlaidoms per mėnesį siekiant apie 3 tūkst. litų, automobilio nuomai skirti ne daugiau kaip 40 proc. šios sumos.

Paskelbus antrojo ketvirčio parlamentinei veiklai skirtų išlaidų ataskaitas paaiškėjo, kad nepaisant šalyje vykstančio visuotinio taupymo, daugiau kaip pusė parlamentarų didžiąją savo pinigų dalį išleidžia prabangių automobilių nuomai.

Kai kurie jų atvirai pripažįsta nė nesirengiantys taupyti šių išlaidų. Dauguma Seimo narių, išleidžiančių daugiausia lėšų transporto nuomai, tvirtino, kad mokėti kelis tūkstančius litų už automobilius nėra jokia prabanga.

„Į kainą, kuria moku už mašiną, įeina visa techninė priežiūra, todėl nebereikia papildomai pilti benzino. Ir aš nemanau, jog šiuo metu nuomotis automobilį yra per brangu. Parlamentinės išlaidos tai leidžia. Jei jos būtų mažesnės, nuomočiausi pigesnę“, – BNS teigė Liberalų ir centro sąjungos atstovas Žilvinas Šilgalis.

Ž.Šilgalis nuomojasi 2004 metų BMW markės automobilį, už kurį per mėnesį moka 2499 litus.

Su visa technine priežiūra ir draudimu 2007 metais pagamintą automobilį „Peugeot Boxer“ už 2900 litų per mėnesį moka Seimo narys Liberalų sąjūdžio atstovas Vytautas Grubliauskas.

Iš visų parlamentarų daugiausia pinigų 2008 metų automobilio „Volkswagen“ nuomai išleidžia Darbo partijos atstovas Saulius Bucevičius – per mėnesį daugiau nei 3 tūkst. litų.

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas, turintis prižiūrėti, kaip Seimo nariai naudoja parlamentines išlaidas, vairuoja „Lexus“, per ketvirtį automobilio nuomai yra išleidęs 7472 litus.

Iš viso automobilius už parlamentinei veiklai skirtas lėšas nuomoja 87 Seimo nariai. Dalis jų neslepia turintys ir nuosavus automobilius. Be to, kai kurie atvirai pripažįsta, jog mokesčių mokėtojų išlaikomus automobilius kartais naudoja asmeninėms – šeimos reikmėms.

Vidutiniškai 2000–3000 litų per ketvirtį Seimo nariai dar sumoka už degalus, mašinų remontą, draudimą.

Pagal Seimo statutą parlamentarams išlaidoms, susijusioms su jų parlamentine veikla, kiekvieną mėnesį atsiskaitytinai skiriama 1,5 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU) dydžio suma. Šiuo metu – apie 3200 litų.

Parlamento valdyba yra nustačiusi, kad šiuos pinigus galima leisti Seimo nario biurams išlaikyti, tarnybinių telefoninių pokalbių, interneto, telekomunikacijų, pašto paslaugoms apmokėti, kanceliarinėms prekėms, knygoms, periodiniams leidiniams įsigyti, transporto priemonei nuomoti, remontuoti, drausti. Taip pat už šias lėšas galima važiuoti taksi, pirkti visuomeninio transporto mėnesio bilietus, mokytis užsienio kalbų, spausdinti Seimo nario ataskaitą, gaminti vizitines korteles, duoti skelbimus spaudoje, pirkti reprezentacijai būtiną inventorių ir paslaugas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min