Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 3d. 13:24

Dabarties pamokos ateičiai „Skirtingų Spalvų“ konferencijoje apie COVID-19

„Skirtingos spalvos“
Organizatorių nuotr. / „Skirtingos spalvos“

Paskutinį žiemos sekmadienį įvyko socialinės iniciatyvos „Skirtingos Spalvos” organizuota konferencija apie COVID-19. Simboliška tai, kad lygiai prieš metus, 2020 m. vasario 28 d., buvo pranešta apie pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį Lietuvoje. Visgi, renginio metu daugiau dėmesio skirta ne pandemijos priežastims, o tam, kas aktualu čia ir dabar: su kokiomis COVID-19 pasekmėmis tenka susidurti įvairiose gyvenimo srityse.

Atidarydamas konferenciją iniciatyvos „Skirtingos Spalvos“ įkūrėjas ir renginio vedėjas Dalius Stankevičius teigė: „Šią konferenciją nusprendėme organizuoti tikėdamiesi, kad joje išgirsite naudingų patarimų iš profesionalų lūpų“. Siekis informuoti visuomenę įvairiais klausimais buvo įgyvendintas suteikus platformą ne tik sveikatos, ugdymo, žiniasklaidos, bet taip pat ir verslo sektorių atstovams.

Skirtingas sritis aprėpiančiuose dalyvių pranešimuose išryškėjo bendra tendencija – šiuo karantino laikotarpiu kiekvienam yra svarbu pasirūpinti savo emocine būkle. Vieną iš emocinės higienos būdų – kuo mažiau praleisti laiko socialinėse medijose pabrėžė profesorius, psichoterapeutas Eugenijus Laurinaitis: „Krizės metu svarbu susirasti tinkamus mokslinius šaltinius, kuriais galima pasitikėti. Surasti tokias gyvenimo sritis, kurias galime valdyti, ten ieškoti įsigyvendinimo galimybių“.

Ne kartą konferencijoje buvo akcentuota ir tai, kad nuo pačios visuomenės sąmoningumo ir gebėjimo susitelkti priklauso tolimesnė įvykių eiga. Kaip galima prisidėti prie neigiamų koronaviruso padarinių mažinimo Lietuvoje, kalbėta pranešimuose apie savanorystės naudą. Pasakodamas apie vos per kelias paras sukurtą ir tūkstančius pagalbos prašymų įgyvendinusią iniciatyvą #StiprūsKartu, jos įkūrėjas, žurnalistas Edmundas Jakilaitis pabrėžė: „Kiekvienas atskirai nedaug ką nuveiksime“. Pašnekovai teigė buvę maloniai nustebinti, kad pandemijos fone atsirado tokia gausybė žmonių, labiau galvojančių ne apie save, o apie kitus.

Kalbėdamas apie betarpiškai pasiaukojančių gydytojų kasdienybę Kauno Klinikų Intensyvios terapijos klinikos vadovas, profesorius Vidas Pilvinis dar kartą priminė: „Išmintis ir teisingas elgesys, vienas kito saugojimas yra geriausias medikamentas kovoje su koronavirusu. Sergančių gydymas yra visokeriopai brangus, reikalauja išskirtinės slaugos ir apsaugos, o į pavojų pastatomi ir kiti“.

Apie atsakomybės jausmą už save ir kitus buvo diskutuojama su šeimos gydytoja Juste Latauskien. Tiesa, ji pabrėžė, kad visuomenės sąmoningumui itin svarbus teisingas valdžios pavyzdys: „Pacientai jautriai reaguoja į politikų parodymą. Jei politikas karantino metu leidžia sau važinėti po degalines, tuomet labai liūdna, kad kažkas sau leidžia turėti kitokias sąlygas“.

Galiausiai buvo aptartos ir šalies perspektyvos po karantino laikotarpio. Čia gerų žinių pandemijos nukamuotam verslui turėjo ekonomistas ir Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas Marius Dubnikovas. Pranešimo metu finansų analitikas siekė atkreipti dėmesį į tai, kad dabar pats metas Lietuvai pasinaudoti žaliojo kurso programa ir galimybe – tapti lydere tarp Europos Sąjungos šalių.

Prie konferencijos įgyvendinimo prisidėjo įmonės: UAB ,,Scandagra‘‘ ir UAB ,,Intersurgical‘‘. ,,Skirtingos Spalvos‘‘ kviečia visus sekti iniciatyvos naujienas ,,Facebook‘‘ paskyroje.


Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

19:56
13:58
00:46

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min