Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dabartinis ekonomikos nuosmukis yra tik persitvarkymo laikotarpis, teigė prezidentas per verslo forumą Helsinkyje

V.Adamkus
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / V.Adamkus
Šaltinis: 15min
0
A A

Pradėdamas valstybinį vizitą Suomijoje, Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo verslo forume Helsinkyje ir sakė kalbą.

Prezidento teigimu, nors yra puikių Lietuvos ir Suomijos verslo ryšių pavyzdžių bankininkystės, technologijų, aplinkosaugos bei kitose srityse, ekonomikos ryšių plėtojimas galėtų būti dar intensyvesnis.

Šalies vadovo įsitikinimu, Suomija ir Lietuva priklauso vienam sparčiausiai Europoje pastarąjį dešimtmetį augusių ir vienam perspektyviausių – Baltijos jūros – regionų.

„Abi šalys suinteresuotos tolesne energetikos ir transporto infrastruktūros integracija tarp Šiaurės ir Baltijos šalių, kuri šiuos du infrastruktūros prasme dar vis atskirus regionus galiausiai sujungtų į vieną", – sakė Lietuvos vadovas.

Prezidentas teigė, jog Lietuvos Vyriausybė ypatingą dėmesį ketina skirti mokslo ir inovacijų plėtrai. Šalies vadovas pabrėžė, kad Lietuvą ypač domina galimybės bendradarbiauti su Suomija informacinių ir komunikacijų technologijų sektoriumi kuriant Žinių ir inovacijų bendrijas (ŽIB), teigiama pranešime spaudai.

Prezidento nuomone, dabartinis ekonomikos nuosmukis, kuris jau veikia ir Baltijos šalis, ir Šiaurės valstybes, yra tik persitvarkymo bei savo veiksmų peržiūrėjimo ir paspartinimo laikotarpis. „Vien nacionalinių priemonių gali nepakakti, todėl labai svarbu Europos Sąjungos šalių solidarumas, bendros Europos Sąjungos rinkos stiprinimas ir tarpusavio pagalba", – teigė Lietuvos vadovas.

Šalies vadovas pabrėžė ir ryšių energetikoje svarbą. „Tikiu, jog įgyvendinus Europos Komisijos pasiūlytą Baltijos energetikos rinkos sujungimo planą ir panaikinus ne tik infrastruktūrinius, bet ir administracinius apribojimus veikti bendrai mūsų šalių elektros energijos rinkai, žengsime milžinišką žingsnį, kuris leis sudaryti geriausias sąlygas energetiniam saugumui ir vartotojų pasirinkimui", – sakė Lietuvos prezidentas.

Baigdamas kalbą, prezidentas išreiškė viltį, kad ir ateityje Suomijos bei kitų Šiaurės šalių investuotojai pirmiausia žvelgs į Lietuvą ir kitas Baltijos šalis, kaip natūralias rinkas savo investicijoms, o Lietuvos įmonės daugiau produkcijos realizuos Suomijoje ir kitose Šiaurės šalyse.

Lietuvos prezidento kalbą, pasakytą verslo forume Helsinkyje, galite paskaityti čia.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min