Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dabašinsko atšaukimas būtų spaudimas teisėsaugai, teigia užsienio reikalų ministras

Byla
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Byla
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadose figūruojančio Dainiaus Dabašinsko atšaukimas iš diplomatinės tarnybos Ukrainoje būtų spaudimas Generalinei prokuratūrai, šiuo metu atliekančiai tyrimą, įsitikinęs Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovas Audronius Ažubalis.

„Noriu sulaukti Generalinės prokuratūros atliekamo tyrimo rezultatų ir tada apsispręsti. Seimo tyrimo išvados, be abejonės, yra labai svarbios, aš pats už jas balsavau. Tačiau šiuo metu, kai pradėtas ikiteisminis tyrimas, bet koks mano veiksmas, kad ir D.Dabašinsko atšaukimas, netiesiogiai, tačiau vis tiek būtų tam tikras signalas mūsų teisėsaugai“, – penktadienį žurnalistams sakė A.Ažubalis.

15min.lt primena, kad Generalinė prokuratūra, remdamasi NSGK atliktu tyrimu dėl galimai slaptų JAV Centrinės žvalgybos valdybos kalėjimų buvimo Lietuvoje, pradėjo tirti, ar D.Dabašinskas savo veiksmais nepiktnaudžiavo tarnybine padėtimi ir ar neviršijo įgaliojimų. Seimo komiteto išvadose rašoma, kad D.Dabašinskas nesuteikė informacijos apie kelis Lietuvoje nusileidusius ir su CŽV siejamus lėktuvus. Ten pat taip pat rašoma, kad D.Dabašinskas sudarė galimybę Jungtinių Valstijų pareigūnams nekliudomai patekti prie nusileidusių lėktuvų bei, esą, žinojo apie šalyje įkurtas patalpas CŽV kalėjimui.

„Aš dabar pasiliksiu truputėlį nuošaly ir palauksiu. Atitinkamų veiksmų imsiuosi tada, kai gausiu informacijos“, – sakė užsienio reikalų ministras.

Panašios pozicijos laikėsi ir buvęs URM vadovas Vygaudas Ušackas. Tuo tarpu šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius yra viešai pareiškę, kad D.Dabašinskas turėtų būti atšauktas iš Lietuvos ambasados Kijeve.

Komentarai
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min