Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dagys: šeimose augantys vaikai yra „socialiai sėkmingesni“

Vaikų namus sukrėtė įtarimai.
Gino Dabašinsko nuotr. / Siekiama, kad vaikus globotų šeimos, o ne vaikų namai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Rimantas Dagys teigia, kad reikia palaipsniui mažinti valstybinių vaikų globos namų skaičių ir skatinti beglobius vaikus priglausti šeimas – vaikai, augantys šeimose, yra atsparesni neigiamam aplinkos poveikiui ir užauga „socialiai sėkmingesni“.

R.Dagio teigimu, JT Vaikų teisių apsaugos komitetas Lietuvai rekomenduoja skirti daugiau lėšų vaikų apsaugai, paramai šeimai ir švietimui. Pasak jo, šiuo metu daugiausia paramos šeimai skiriama per motinystės ir tėvystės išmokas, kurios yra ilgiausios ES ir per metus mokesčių mokėtojams atsieina per 1 mlrd. litų.

Vaikai turi gyventi šeimose

Nemažėja ir alkoholio bei narkotikų vartojimas – penkiolikmetės mergaitės geria tiek pat, kiek jų bendraamžiai berniukai.Ministras teigė, kad nepaisant vis didėjančio pasipriešinimo,  dvejų metų atostogas būtina išsaugoti, nes tai yra ne tik pagalba motinai ar gimstamumą  skatinanti priemonė, bet ir galimybė tėvams būti su atžalomis, padėti gerus pamatus ateičiai. Vaikų globojimas šeimose pastaruoju laikotarpiu išaugo 60 proc.

„Manome, kad  turime skatinti, jog vaikai gyventų šeimose, nes šeimose jie patiria žymiai mažiau problemų ir išauga žymiai sveikesni, socialiai sėkmingesni, užaugę turi mažiau problemų ir valstybei tenka mažiau rūpesčių“, – sakė socialinės apsaugos ir darbo ministras.

Pusė vaikų nelaimingi

Seimo narė Vincė Vaidevutė Margevičienė kalbėjo, kad pusė Lietuvos vaikų kenčia nuo depresijos ar psichinės sveikatos sutrikimų. Taip pat nemažėja alkoholio bei narkotikų vartojimas – penkiolikmetės mergaitės geria tiek pat, kiek jų bendraamžiai berniukai. 2007 metų duomenimis, jaunuoliai daugiausia geria alų, o mergaitės – sidrą.

Populiariausi narkotikai – kanapės ir ekstazis. Pastarieji anksčiau buvo vartojami daugiau miestuose, tačiau dabar vartojimas plinta mažesniuose miesteliuose ir kaimuose. Praėjusiais metais taip pat padaugėjo nepilnamečių nusikaltimų, susijusių su alkoholio ar narkotikų vartojimu.

„Švietimo ir mokslo ministerija per pusę sumažino lėšas socializacijos ir prevencijos programoms. Artėja vasara ir narkotikų prekyba tik didės. Nėra nė vienų vakaro žinių per visas televizijas, kad nepasakytų, kiek ir kur sulaikyta narkotikų. Tai kelia didelį pavojų tiek vaikams, tiek visiems kitiems“, – teigė parlamentarė.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min