Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dailės mokyklos fasado rekonstrukcija beveik baigta

Remontuojamą dailės mokyklą apžiūrėjo Kauno valdžios atstovai.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Remontuojamą dailės mokyklą apžiūrėjo Kauno valdžios atstovai.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Daug metų buvęs apleistas pastatas Šv. Gertrūdos gatvės kampe sparčiai gražėja. Pasak statybininkų, jame įsikūrusioje Antano Martinaičio dailės mokykloje remontai visiškai užbaigti bus netrukus.

Renovuoti pastatą apsispręsta įvertinus avarinę jo būklę. Kauno miesto savivaldybė šiems darbams skyrė 0,5 mln. litų, už kuriuos renovuojamas fasadas. Šiuo metu pastatas iš M.Daukšos pusės renovuotas visiškai.

„Dailės mokyklą lanko tūkstantis vaikų, vyksta popamokinis ugdymas, todėl labai svarbu, kad vaikams būtų sudarytos kuo palankesnės sąlygos. Prieš porą metų už savivaldybės biudžeto lėšas buvo atliktas mokyklos pastato stogo remontas. Šiuo metu į pabaigą artėja fasado rekonstrukcija, tikiuosi, kad ir ateityje darbai nesustos. Po truputį bus suremontuotos vidinės patalpos, sutvarkytas kiemelis, kur galėtų atsirasti puiki erdvė vaikų darbų parodoms“, - sakė Kauno miesto administracijos direktorė Edita Gudišauskienė.

A.Martinaičio dailės mokykla – vienas seniausių Senamiesčio statinių. Jis yra paveldo objektas, todėl restauravimui keliami griežti reikalavimai.

„Kai buvo pradėti derinimai su Kultūros vertybių apsaugos departamentu, paaiškėjo, kad fasado renovacijai prireiks ne 0,5 mln., o beveik milijono litų. Darbus atliekanti bendrovė „Kauno restauratoriai“, suderinsi su paveldo specialistais, atliko renovaciją M.Daukšos gatvėje ir pastato Šv. Gertrūdos gatvėje trečiame aukšte. Dar liko pakeisti pirmojo ir antrojo aukšto langų langus Šv.Gertrūdos gatvės pusėje“, - sakė mokyklos direktoriaus pavaduotoja Margarita Ramonienė.

Kol leidžia oro sąlygos, restauratoriai dirba kaip įmanoma greičiau, darbai nesustoja ir šeštadieniais. Pasak statybininkų, užbaigti fasadą ketinama iki lapkričio pabaigos. Gavus papildomą finansavimą, bus restauruojamas pastato vidinio kiemo fasadas.

Kauno mero Andriaus Kupčinsko teigimu, paaiškėjus, jog pusės milijono litų fasado darbams neužteks, šiemet bus ieškoma papildomų 250 tūkst. litų, tam, kad būtų baigti išorės fasado darbai. „Kitų metų biudžete taip pat bus skirta lėšų fasado rekonstrukcijai užbaigti. Šis pastatas – vienas prioritetinių ir be dėmesio tikrai nebus paliktas“, - sakė miesto vadovas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min