Dabar populiaru
Publikuota: 2009 spalio 12d. 05:39

Dailininkę užbūrė mėnulis

G.Kunickos paroda „Mėnulio šviesa II“ eksponuojama Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje.
Kolegijos nuotr. / G.Kunickos paroda „Mėnulio šviesa II“ eksponuojama Kauno kolegijos J.Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje.

Mėnulio atspindžiai užbūrė dailininkę Gražiną Kunicką iš Gdansko (Lenkija), kurios darbų paroda „Mėnulio šviesa II“ eksponuojama Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje.

 Ši paroda – pirmoji kolegijoje, kurios metu eksponuojami ne vietinių autorių, bet užsienio kūrėjo darbai. Ekspoziciją į Kauną atvežę dėstytojai tikino, jog, pralaužus ledus, tarptautinių parodų kolegijoje bus ir daugiau.

„Dailininkė yra labai ryški, energinga asmenybė, vystanti daugybę veiklų, ji didžiulį dėmesį skiria edukaciniam procesui“, – parodos atidarymo metu apie parodą pristatančią G.Kunicką sakė J.Vienožinskio menų fakulteto dekanė Sigita Saulėnienė. Į parodos atidarymą turėjusi atvykti pati G.Kunicka paskutinę minutę turėjo pakeisti planus, nes susirgo.

Tačiau geriau nei žodžiais savo santykį su mėnuliu dailininkė išreiškė darbuose. Iš paveikslų matyti, kad G.Kunicką mėnulis sužavėjo kaip nakties, paslapties ir miego simbolis, todėl jo apšviesti objektai G.Kunickos paveiksluose gyvena: skyla į įvairias detales ir geometrines figūras.

Pasak pačios G.Kunickos, žiūrėti jos paveikslus – tas pats, kas vartyti vaikiškas knygeles.

Gdanske gyvenanti dailininkė kuria tapybos, keramikos srityse, iliustruoja knygas, vadovauja keramikos, tapybos ir grafikos studijoms, organizuoja edukacinius meno projektus kartu su neįgaliaisiais. 

G.Kunickos parodą „Mėnulio šviesa II“ (A.Mackevičiaus g. 27) bus galima apžiūrėti iki lapkričio 7 d., darbo dienomis 9–16 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min