2011-12-12 10:00

Daina Korsakaitė: „Kainų komisija gali likti tik inspekcija“

Vyriausybei gali būti perduota Kainų komisijos funkcija tvirtinti elektros, šilumos, dujų kainų nustatymo principus ir metodikas. Kainų komisijos vadovė Diana Korsakaitė sako, kad taip komisija gali tapti inspekcija.
Pinigai
Pinigai / Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Energetikos įstatymo pakeitimo įstatymo projektui, kuriame yra tai numatančios nuostatos, penktadienį po svarstymo pritarė Seimas, rašo „Verslo žinios“.

„Komisija taps ne reguliuotoja, o inspekcija, tikrinanti, ar įmonės gerai suskaičiavo tai, ką nustatė Vyriausybė“, – sakė D.Korsakaitė.

Ji teigė, kad jei toks įstatymas bus priimtas, komisijai neliks nieko kito, tik jį vykdyti.

„Tarifai turėtų būti nepriklausomi nuo politinių sprendimų, o šiuo atveju politikams atsirastų galimybė įsikišti. Neatmestina, kad energetikų įkainiai galėtų būti dirbtinai, neatitinkant sąnaudų, sumažinami, arba priešingai – norint sukaupti pinigų, tarkime, naujos atominės elektrinės ar kokiam kitam projektui, – sąmoningai padidinti“, – sakė susisiekimo ministras Eligijus Masiulis.

Buvęs Kainų komisijos vadovas Vidmantas Jankauskas teigė, kad Lietuva rizikuoja būti panaši į Baltarusiją.

„Jeigu toks įstatymas bus priimtas, tapsime panašūs į Baltarusiją. Kainos vėl gali pasidaryti politinės, o ne ekonomiškai pagrįstos, ypač ruošiantis rinkimams. Gali būti, kad gyventojų – tai yra rinkėjų – išlaidas iš dalies teks kompensuoti verslui“, – sakė V.Jankauskas.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą