TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainiaus Kreivio atsistatydinimas yra didesnis smūgis premjerui nei visai Vyriausybei

Kęstutis Girnius
Redo Vilimo/BFL nuotr. / Kęstutis Girnius
Šaltinis: 15min
0
A A

Į skandalą dėl paramos savo buvusiam verslui patekusio ūkio ministro Dainiaus Kreivio atsistatydinimas yra smūgis premjerui Andriui Kubiliui, bet ne visai Vyriausybei, sako politologas Kęstutis Girnius.

„Aš manau, kad tai yra premjerui smūgis, nes jis manė, kad D.Kreivys itin gerai dirbo ir buvo, kiek aš suprantu, asmeniškas draugas. Be to, manė, kad jis tapo politinio puolimo auka“, – BNS ūkio ministro atsistatydinimą antradienį komentavo K.Girnius.

Vis dėlto, pasak politologo, tai nėra didelis smūgis Vyriausybei, o sąlygos dirbti naujam ūkio ministrui dėl pastarųjų įvykių, susijusių su galimu spaudimu D.Kreivio atžvilgiu, bus palankesnės.

„Aš manyčiau, kad Lietuvoje turėtų būti žmogus, kuris tinkamai perimtų Ūkio ministeriją. Viena problemų buvo atsispirti ir priešintis oligarchams, o kai visa tai buvo išviešinta, tai naujojo ūkio ministro darbo sąlygos bus daug lengvesnės“, – sakė K.Girnius.

Politologo teigimu, A.Kubilius turėtų toliau eiti Vyriausybės vadovo pareigas, nes jis yra „pats kompetentingiausias iš visų kandidatų“.

„Aš manau, kad niekas nėra pasiryžęs perimti valdžią. Aš nemanau, kad opozicija norėtų perimti valdžią, taigi šita Vyriausybė liks“, – kalbėjo K.Girnius.  Aš manau, kad niekas nėra pasiryžęs perimti valdžią. Aš nemanau, kad opozicija norėtų perimti valdžią, taigi šita Vyriausybė liks.

Anot jo, Seimo pirmininkė Irena Degutienė netiktų užimti premjerės postą, be to, Vyriausybės darbo tęstinumas, likus 1,5 metų iki naujų Seimo rinkimų, yra labai svarbus.

Politologo teigimu, D.Kreivio atsistatydinimas neturės didelės įtakos santykiams tarp prezidentės Dalios Grybauskaitės ir ministro pirmininko.

„Tie santykiai jau yra įsitempę tris savaites, ir aš manau, kad buvo padaryta klaida iš abiejų pusių, kad nebuvo privačiai kalbama, o buvo kalbama per spaudos atstovus, per patarėjus ir t.t. Tie kadaise buvę geri santykiai yra pablogėję ir nebus taip lengva juos pataisyti“, – sakė ekspertas.

Tai, kad premjeras ir prezidentė pirmadienį buvo susitikę, anot politologo, gali reikšti, kad abi pusės supranta, jog kažką reikia daryti. Susitikimas, pasak pašnekovo, turi „teigiamos perspektyvos dėl kokios nors galimo susitaikymo“, nors kilusi įtampa dėl D.Kreivio, K.Girniaus nuomone, vargu ar greitai išnyks.

„Klausimas yra toks: kažkuria prasme galima sakyti, kad prezidentė laimėjo, bet ar tai nebus Pyro pergalė, ta prasme, kad jau daug kas pradėjo truputį skeptiškiau žiūrėti į prezidentės nutarimus“, – kalbėjo K.Girnius.

„Ji buvo kritikuojama, nes sakė, kad (D.Kreivys – BNS) turi atsistatydinti, bet nepasakė kodėl, nenurodė naujos medžiagos ir kai kuriems žmonėms sudarė įspūdis, kad tai tik ganėtinai kaprizingas reikalavimas, kurį dabar laikas pateisino, bet tuo metu, kai ji kėlė tą reikalavimą, ji neturėjo tinkamos medžiagos ir pagrindo to reikalauti“, – kalbėjo politologas.

Antradienį atsistatydinęs D.Kreivys teigė nesutinkantis su etikos sargų išvada, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus.

Ministras apie atsistatydinimą pranešė praėjus kelioms valandoms po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai išleido jo motinos iš dalies valdomai įmonei palankų įsakymą dėl Europos Sąjungos (ES) paramos skyrimo. Šiai įmonei anksčiau yra vadovavęs ir pats D.Kreivys.

Ministrui nepalankią išvadą VTEK antradienį padarė įvertinusi ūkio ministro elgesį, ministerijai skiriant ES struktūrinių fondų paramą mokykloms, kurių rekonstrukcijos darbus atlieka su jo motina susijusi bendrovė.

Etikos sargai sukritikavo ir D.Kreivio pateiktą interesų deklaraciją. 
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min