TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Kreivys: „Šmeižto kampanija tęsiasi, su manimi siejamoms įmonėms parama niekada nebuvo skirta“

Ūkio ministras Dainius Kreivys
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Ūkio ministras Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
A A

„Diena media“ valdomoje žiniasklaidos grupėje pasirodę teiginiai, kad ūkio ministras Dainius Kreivys skyrė paramą įmonėms, kurių akcininku yra buvęs, neatitinka tikrovės, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

„Viešųjų pastatų, tarp kurių yra ir daug mokyklų, renovavimas nieko bendra neturi su parama verslo įmonėms. Kalbama apie švietimo pastatų renovaciją, kurių konkursus organizuoja savivaldybės. Ūkio ministras pasirašo įsakymus skirti pinigus viešiesiems juridiniams subjektams, o ne konkrečioms įmonėms, kurios atliks rangos darbus. Pasirašant įsakymus ministrui teikiama projektų vertinimo, atlikto LVPA ekspertų, ataskaita, kurioje informacijos apie rangovus nėra“, – sako ūkio ministras D.Kreivys.

Projektų vertinimo ataskaitoje, kurios formą yra patvirtinusi Finansų ministerija, yra teikiama informacija apie pareiškėją, trumpas projekto aprašymas, projekto tikslai, uždaviniai, veiklos ir planuojami rezultatai: renovuotas pastatas, sutaupyta energija.

Renovuojamų mokyklų sąrašai buvo sudaryti bendru Ūkio ir Švietimo ir mokslo ministerijų sutarimu ir jį dar 2009 metais patvirtino abu ministrai. Tai yra Vyriausybės patvirtintas planas, kurio koreguoti ūkio ministras neturi įgaliojimų. Vėlesnius viešuosius pirkimus konkrečioms švietimo įstaigoms organizavo savivaldybės.

Viešosios paskirties pastatų renovacijai Ūkio ministerija jau skyrė 922 milijonus litų. Iš viso tam buvo numatyta skirti 1,07 mlrd. litų iš 2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinių fondų paramos programos.

Jau baigta renovuoti 230 viešosios paskirties pastatų. Iš viso iki 2013 metų pabaigos planuojama renovuoti daugiau kaip 800 viešosios paskirties pastatų. Šiuo metu iš viso yra pasirašytos 426 sutartys renovuoti viešosios paskirties pastatus.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min