Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Kreivys teismui apskundė jam nepalankų VTEK sprendimą

Dainius Kreivys
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: BNS
0
Skaitysiu vėliau
A A

Buvęs ūkio ministras ir visuomeninis premjero konsultantas Dainius Kreivys apskundė jam nepalankų Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimą.

Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovė Sigita Jacinevičienė-Baltaduonė BNS patvirtino, kad D.Kreivio skundas gautas pirmadienį.

D.Kreivys prašo teismo panaikinti kovo 8 dienos VTEK sprendimą ir taikyti reikalavimų užtikrinimo priemones – laikinai stabdyti sprendimo galiojimą. Be to, buvęs ūkio ministras prašo skundą nagrinėti uždarame posėdyje.

„Pastarąjį prašymą D.Kreivys motyvuoja tuo, kad bylos duomenų paviešinimas gali menkinti VTEK ir atskirų jos narių reputaciją“, – BNS sakė S.Jacinevičienė-Baltaduonė.

Vilniaus apygardos administracinis teismas per 7 dienas nuspręs, ar priimti D.Kreivio skundą ir ar taikyti ieškinio užtikrinimo priemones.

D.Kreivys atsistatydinimo pareiškimą parašė kovo 9 dieną, iš karto po Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimo, kad jis supainiojo viešuosius ir privačius interesus, kai skyrė Europos Sąjungos lėšų dviem sostinės mokykloms renovuoti. Renovavimo konkursus buvo laimėjusi ministro motinos iš dalies valdoma įmonė.

Pasak VTEK pranešimo, ministrui buvo žinoma, kad jo motina yra mokyklų renovacijos konkursą laimėjusios bendrovės „Specializuota komplektavimo valdyba“ akcininkė, jis pats šioje bendrovėje ėjo atsakingas pareigas – buvo akcininku, direktoriumi, valdybos nariu.

„Teiginį, kad ministras nežinojo, jog jo priimamas sprendimas yra palankus bendrovei SKV, Komisija vertina kritiškai – aukščiausių šalies valdymo organų nariams turėtų būti taikomi ir aukščiausi elgesio standartai, todėl D.Kreivys, eidamas į Ministro pareigas iš verslo sektoriaus, turėjo įvertinti visas interesų konflikto grėsmes, susijusias su jo buvusiomis pareigomis ir jo ar jam artimų asmenų akcijomis įvairiose įmonėse“, – konstatavo etikos sargai.

VTEK taip pat nusprendė, kad D.Kreivys įstatymą pažeidė ir nustatytu laiku nepateikęs privačių interesų deklaracijos bei netiksliai nurodęs deklaruotinus duomenis bei nenurodęs duomenų, dėl kurių galėjo kilti interesų konfliktas.

Posto D.Kreivys neteko kovo 16-ąją, kai prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė dekretą.

Buvęs ūkio ministras gali tapti valdančiosios partijos – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) – vykdomuoju sekretoriumi. Neoficialiomis BNS žiniomis, TS-LKD svarstoma galimybė eksministrą skirti į šias pareigas.

Pats eksministras tokios galimybės nei patvirtina, nei paneigia. Jis teigia esąs privatus asmuo ir savo planų nekomentuoja.

Pagal TS-LKD įstatus, vykdomąjį sekretorių partijos pirmininko teikimu skiria ir atleidžia TS-LKD taryba.

Šis partijos apmokamas pareigūnas vadovauja partijos sekretoriatui, pirmininko įgaliojimu, TS-LKD vardu sudaro sandorius, atidaro ir uždaro sąskaitas bankuose ir kitose kredito įstaigose, atsako už materialiojo ir nematerialiojo turto bei lėšų panaudojamą ir kita.

Balandžio 4 dieną premjeras Andrius Kubilius D.Kreivį paskyrė visuomeniniu konsultantu ekonomikos ir investicijų klausimais. 

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min