Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Kreivys: „Vyriausybė privalo parengti Nepaprastosios energetinės padėties planą“

Dainius Kreivys
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Dainius Kreivys
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Trečiadienį Vokietijos kanclerė paragino kuo skubiau patvirtinti naują sankcijų paketą Rusijai. Ketvirtadienį viena iš didžiausių vokiečių energetikos įmonių E.ON paskelbė, kad rusai sumažino dujų tiekimą Vokietijai. Vakar apie dujų tiekimo apimčių sumažinimą Lenkijai paskelbė lenkų nacionalinė naftos bendrovė „PGNiG“.

„Toks Rusijos elgesys leidžia manyti, kad dujų tiekimo stabdymai ir bus jų atsakas į naujas sankcijas“, –  sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, Šešėlinės Vyriausybės energetikos ministras Dainius Kreivys, pabrėždamas, kad Lietuva tam nėra pasiruošusi.

Pasak parlamentaro, Rusijai nutraukus dujų tiekimą į mūsų šalį, trims mėnesiams yra apsaugoti tik buitiniai vartotojai. Pastariesiems rezervą „Lietuvos dujos“ laiko Inčiukalnyje, Latvijoje. Įmonės, naudojančios dujas, tokių garantijų neturi, nebent sutartyje su „Lietuvos dujomis“ dėl to yra susiderėjusios.

Esant tokiai sudėtingai geopolitinei situacijai, kai kol kas esame visiškai priklausomi nuo rusiškų dujų, privalome rengtis ir blogiausiems scenarijams.

Dujų tiekimo nutraukimo atveju trumpuoju laikotarpiu, Kaliningrado sritis jokio diskomforto taip pat nepatirtų, nes ten įrengtos saugyklos, kurios yra užpildytos.

Todėl, D.Kreivio teigimu, Vyriausybė privalo skubiai parengti „Nepaprastosios energetinės padėties planą“, kuriame būti numatyti: atsargų ir rezervų kaupimas; strateginės infrastruktūros ir rezervų apsauga; elektros tiekimo patikimumo garantavimas; kitų reikalingų priemonių įgyvendinimas.

„Esant tokiai sudėtingai geopolitinei situacijai, kai kol kas esame visiškai priklausomi nuo rusiškų dujų, privalome rengtis ir blogiausiems scenarijams. Tenka tik apgailestauti, kad daugėjant pranešimų apie dujų tiekimo į Europą stabdymą, mūsų Vyriausybė vis dar miega ramiai“, – sako D. Kreivys.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min