Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainius Žalimas: „Konstitucinio Teismo sprendimai turi būti greiti ir aiškūs“

Dainius Žalimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Dainius Žalimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Antradienį prezidentės patarėja Rasa Svetikaitė Seimui pristatė į Konstitucinio Teismo (KT) pirmininkus siūlomo Dainiaus Žalimo kandidatūrą. Pats kandidatas tvirtino, kad net ir tapęs KT pirmininku jis bus tik vienas iš devynių jo narių ir pats konstitucinės doktrinos neformuos.

Taip D.Žalimas užbėgo už akių kritikai neva jis yra palankus konservatoriams, mat su jais yra dalyvavęs rinkimuose į Seimą.

D.Žalimas tvirtino, kad pagrindinis jo, kaip KT pirmininko, uždavinys būtų organizuoti darbą taip, kad bylos nebūtų svarstomos po kelerius metus. Pasak D.Žalimo, visi KT sprendimai turi būti pakankamai greiti ir labai aiškūs.

Mano turįs kolegų paramą

Jis tikino esąs įsitikinęs, kad tokį KT darbą jis sugebės užtikrinti, nes yra remiamas kitų aštuonių KT teisėjų. 

„Manau, ir mano paskyrimas laikinuoju KT pirmininku nebuvo atsitiktinis, nes turiu visų savo kolegų paramą ir tą paramą užsitarnavau savo darbu“, – sakė D.Žalimas.

Girdamas savo kolegas teisme D.Žalimas pažymėjo, kad dabartinė jo sudėtis garantuoja kokybišką sprendimų priėmimą. 

Manau, ir mano paskyrimas laikinuoju KT pirmininku nebuvo atsitiktinis, nes turiu visų savo kolegų paramą, – kalbėjo D.Žalimas.

Kita vertus, kandidatas į KT pirmininkus pažymėjo, kad niekas pasaulyje nėra neklystantis, todėl pasitaiko, kad gali suklysti ir KT.

„Klysta visi, tačiau teismo sprendimai galutiniai ir yra neskundžiami“, – pridūrė jis.

Seimo nariai kandidato daugiausia teiravosi apie konkrečias bylas, tačiau jis vis primindavo, kad komentuoti konkrečių dalykų negali.

Reputacija – be dėmės

Pristatydama kandidatą prezidentės patarėja R.Svetikaitė pabrėžė, kad D.Žalimas yra labai gerbiamas kolegų, puikiai žinomas ir vertinamas tarptautinės ir konstitucinės teisės ekspertas, o jo galimybes eiti pareigas pagrindžia nepriekaištinga reputacija.

Po prisistatymo D.Žalimas kurį laiką susitikinės su Seimo frakcijomis, o vėliau dėl jo skyrimo bus balsuojama Seime. Pagal Konstituciją, Konstitucinio Teismo pirmininką iš šio teismo teisėjų skiria Seimas prezidento teikimu.

Tarptautinės teisės ekspertas, Vilniaus universiteto profesorius D. Žalimas pastaruoju metu laikinai ėjo teismo pirmininko pareigas, kai šiemet baigėsi pastaruosius trejus metus teismui vadovavusio Romualdo Kęstučio Urbaičio kadencija.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min