Dabar populiaru
Publikuota: 2017 sausio 9d. 11:49

Dainoras Bradauskas: „MG Baltic“ neprotegavau – jie mane spaudė

Dainoras Bradauskas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Dainoras Bradauskas

Nuo pareigų nušalintas Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) viršininkas Dainoras Bradauskas 15min papasakojo apie jam metamus įtarimus proteguojant dvi stambiausias Lietuvos verslo struktūras – „VP grupę“ ir „MG Baltic“. Insinuacijas dėl ryšių su įtakingais „VP grupės“ atstovais D.Bradauskas apskritai atmeta, o iš „MG Baltic“ tvirtina patyręs spaudimą.

Naujienų agentūra BNS pirmadienį pranešė, jog D.Bradauskas galimai susitikinėjo su „MG Baltic“ viceprezidentu Raimondu Kurlianskiu, įtariamu tuomečių Seimo narių Eligijaus Masiulio ir Vytauto Gapšio papirkimu.

D.Bradausko interviu BNS galite skaityti čia: D.Bradauskas: kai kuriuos tyrimo klausimus nesunkiai paneigsiu faktais.

R.Kurlianskis bandė spausti?

Kad tokių susitikimų būta – nušalintas VMI vadovas patvirtina.

„Laikas siekia 2015 metus, kuomet aš buvau susitikęs du kartus su R.Kurlianskiu. Tuomet dar nevyko jo atžvilgiu jokie tyrimai, nebuvo jokios korupcinės bylos ir t.t.“, – 15min teigė D.Bradauskas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis apklaustas STT
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Raimondas Kurlianskis apklaustas STT

Su R.Kurlianskiu jis tikino susitikinėjęs kaip su „MG Baltic“ valdomos žiniasklaidos grupės vadovu – tokių susitikimų jis teigia turėjęs ir su kitų pagrindinių Lietuvos žiniasklaidos grupių vadovybe. „Aišku, aš informacijos jokios neatskleidžiau. Nieko nepažadėjau, nors galbūt kažką jie įsivaizdavo“, – pirmą susitikimą su R.Kurlianskiu nupasakojo D.Bradauskas.

Žinoma, buvo klausimų apie „VP Market“. Bet aš nieko nežadėjau, jokių dokumentų neperdaviau. Ir iš viso nieko nesu pažadėjęs.

Jis tvirtina ne tik neprotegavęs „MG Baltic“, bet ir patyręs spaudimą iš koncerno valdomos žiniasklaidos. „Antrą kartą aš su juo buvau susitikęs po to, kai prasidėjo man spaudimas iš jų žiniasklaidos grupės. Tai buvo [Juozo] Bernatonio namo plytų atvejis. (...) Aš paklausiau, kodėl čia taip yra. Lyg tai mes pasiruošę bendradarbiauti, kaip VMI, su žiniasklaida. Jis man pasiūlė tiktai pasidomėti, kas yra Bernatonis ir kodėl čia taip vyksta. Aišku, tas nieko nesako“, – tęsė D.Bradauskas.

„Antras susitikimas su R.Kurlianskiu įvyko mano iniciatyva, nes tada pradėjo LNK, alfa.lt mano atžvilgiu šmeižto kampaniją dėl Bernatonio (buvusio teisingumo ministro Juozo Bernatonio – BNS) namo. (...) Aš norėjau pasiaiškinti, kas vyksta. Tuomet aš mačiau, kad mūsų susitikimas buvo fiksuojamas specialiųjų tarnybų, aš tą pastebėjau. Tada pasakiau: „Gerbiamasis, žinot ką, gal jūs, ponas, likit čia, o aš einu dirbti savo darbų“. (...) Aš supratau, kad yra fiksuojama, bet neaiškinsiu kaip tai vyksta, galiu peržengti ribas ir kolegos gali įsižeisti“, – pirmadienį, kaip pranešė BNS, spaudos konferencijoje VMI sakė D.Bradauskas.

„Po pirmo mano susitikimo su R.Kurlianskiu apie jį aš informavau finansų ministrą Rimantą Šadžių ir pasakiau, kad mes galime susidurti su spaudimu iš žiniasklaidos grupės ir paprašiau, kad perspėtų premjerą Algirdą Butkevičių“, – pridūrė jis.

BNS žiniomis, D.Bradausko ir R.Kurlianskio susitikimai, kuriuose galėjo būti aptariamas poveikis VMI atliekamiems tyrimams, vyko 2015 metų vasarą. Tuo metu D.Bradausko minimą apie J.Bernatonio namo statybų patikrinimo istoriją „MG Baltic“ grupės žiniasklaida skelbė tų metų rudenį.

2015 metų rudenį į viešumą iškelta prieš daugiau nei dešimtmetį pastatyto J.Bernatonio namo istorija, kai jį stačiusi bendrovė „Garantas“, „MG Baltic“ valdomų naujienų portalo alfa.lt ir LNK televizijos teigimu, anksčiau yra laimėjusi kelis didelius policijos pastatų statybos konkursus – J.Bernatonis vadovavo Vidaus reikalų ministerijai 2001-2003 metais, o su šia įmone susijusi bendrovė „Pontem“ 2015 metų rudenį laimėjo kalinių maitinimo konkursus.

D.Bradauskas tuomet patvirtino, kad patikrinusi J.Bernatonio nekilnojamąjį turtą, inspekcija prieš keletą metų nesiėmė veiksmų ministro atžvilgiu.

Pašnekovas neslėpė sulaukęs R.Kurlianskio klausimų apie senus konkurentus – „VP grupę“. „Žinoma, buvo klausimų apie „VP Market“. Bet aš nieko nežadėjau, jokių dokumentų neperdaviau. Ir iš viso nieko nesu pažadėjęs“, – tvirtino nušalintas VMI viršininkas.

VIDEO: D.Bradauskas: mačiau, kad susitikimą su R.Kurlianskiu fiksavo specialiosios tarnybos

Pasak jo, šiuo metu VMI specialistai nuodugniai tikrina abi verslo grupes – ir „MG Baltic“, ir „VP grupę“.

„Šiuo metu vykdome visų „VP Market“ grupės įmonių patikrinimą bei „MG Baltic“ įmonių patikrinimą. Bei vykdome paties [Dariaus] Mockaus ir R.Kurlianskio [patikrinimą], bendradarbiaudami su STT“, – neslėpė D.Bradauskas.

Pasak jo, VMI patikrinimų rezultatai „bus ne už kalnų ir paneigs bet kokias abejones“.

BNS paklaustas, ar neketina pats trauktis iš pareigų, D.Bradauskas teigė, kad pirmiau reikia sulaukti Finansų ministerijos komisijos tyrimo išvadų.

„Aš jaučiuosi teisus, nesijaučiu padaręs pažeidimo. Liksiu ar neliksiu, pamatysim. (...) Praeikime procesus, išsiaiškinkime viską iki galo, aš pasakysiu dar daugiau“, – kalbėjo D.Bradauskas.

Susitikimas su „VP grupe“: vieni patvirtina, kiti neigia

Pirmadienį taip pat pasirodė informacija apie D.Bradausko ryšius su Diana Dominiene, viena įtakingiausių personų „VP grupėje“. Pati D.Dominienė patvirtina kartą susitikusi su VMI viršininku.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Diana Dominienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Diana Dominienė

„Su p. D.Bradausku, kai jis ėjo VMI viršininko pavaduotojo, o po to viršininko pareigas, esu susitikusi vienintelį kartą. Tai buvo 2015 metų antroje pusėje – po to, kai kilo visuomenėje ažiotažas dėl akcininko M.Marcinkevičiaus mestų nepagrįstų kaltinimų dėl su „Vilniaus prekybos“ grupe susijusių įmonių mokesčių nemokėjimo.

Susitikimas buvo oficialus, jame dalyvavo ir kiti Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) darbuotojai, o taip pat keletas kitų Vilniaus prekybos įmonių darbuotojų. Susitikimo metu mes pranešėme, kad bendradarbiausime dėl pradėtų VMI tyrimų bei pateikėme pasiūlymus, kaip pagreitinti procesą. VMI atsiribojo nuo bet kokios mūsų pagalbos, pareikšdami, kad bus atlikti išsamūs tyrimai bei jiems priimtinais terminais, pasinaudojant kitų šalių mokesčių administratorių pateikta medžiaga, tad mūsų užsienyje registruotų įmonių dokumentų jiems nereikia.

Jokių kitokių susitikimų ar telefoninių pokalbių su p. D.Bradausku, kai jis tapo VMI viršininko pavaduotu ar viršininku nesu turėjusi. Norėčiau pabrėžti, kad STT apklausose nebuvo jokių klausimų apie p. D.Bradauską ar apie tyrimus, kuriuos vykdo VMI su Vilniaus prekyba siejamose įmonėse”, – 15min atsiųstame komentare teigia D.Dominienė.

Savo ruožtu, D.Bradauskas tvirtina su ja nebendravęs.

„Su D.Dominiene aš susitikęs nebuvau, jokių duomenų aš jai neperdaviau. Ir, ta prasme, kontaktų jokių neturėjau. Čia aš jums galiu garantuoti“, – paneigdamas pačios D.Dominienės versiją sakė D.Braudauskas.

Nušalintas VMI viršininkas tvirtina, kad turėjo vienintelį su „VP grupės“ istorija susijusį susitikimą – bet ne su Nerijaus Numavičiaus, o su smulkiojo akcininko Mindaugo Marcinkevičiaus delegatais.

„Buvo atėję, bet buvo atėję oficialiai, atėjo daug darbuotojų. Tai buvo ta kita ginčijanti pusė. Gal net laikinas vadovas dar buvau. Buvo atėję kažkas iš „VP Market“, buvo oficialus susitikimas. Jie paklausė: „Mes norim čia atsiskalbti savo mundurą...“ Aš jiems paaiškinau, kad čia ne skalbykla“, – savo versiją pateikė D.Bradauskas.

Jie paklausė: „Mes norim čia atsiskalbti savo mundurą...“ Aš jiems paaiškinau, kad čia ne skalbykla.

Oficiali „VP grupės“ pozicija – kuo greitesnės VMI tyrimo pabaigos troškimas.

„UAB „Vilniaus prekyba“ nuolatos teikia visa prašomą informaciją VMI ir niekada nedarė jokio spaudimo nei šiai institucijai, nei jos vadovui.

Kilus akcininkų ginčui „Vilniaus prekyba“ mokesčių inspekcijai yra ne kartą viešai sakiusi, kad plėtoja savo veiklą skaidriai ir visapusiškai bendradarbiauja su VMI bei tikisi, kad visi atliekami tyrimai bus užbaigti ir paskelbti kuo greičiau“, – teigiama pirmadienį išplatintame pranešime.

VIDEO: Vilius Šapoka apie galimą VMI viršininko Dainoro Bradausko korupcinę veiklą
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min