Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dainuojantis penktadienis

Grupė „Liūdni slibinai“.
Viktorijos Daugvilaitės nuotr. / Grupė „Liūdni slibinai“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Artėjantį savaitgalį dainuojamosios poezijos mėgėjai Vilniuje turės ką veikti. Penktadienį sostinėje vyks net du geriausių Lietuvos bardų vakarai.

Pirmiausiai į Vilniaus mokytojų namus savo gerbėjus pakvies bendrą koncertą surengsiantis Saulius Bareikis ir Andrius Kulikauskas. Prie jų prisijungs aktorystę Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje studijuojančių jaunuolių grupė „Liūdni slibinai“.

A.Kulikauskas ir S.Bareikis kartu koncertuodavo ir anksčiau, tačiau Vilniuje jų koncertas – pirmas. Vakaro metu skambės S.Bareikio dainos, kurioms jis paprastai pritaria gitara, tačiau rytoj akordeonu bei fortepijonu prie jų atlikimo prisijungs ir A.Kulikauskas. Tas pats ir su pastarojo dainomis – joms, suteikdamas sodrumo, pritars S.Bareikis. „Su Andriumi esame seni draugai, bet nesame grupė, juo labiau repetuojanti. Kiekvienas mūsų dainavimas kartu turi kažko naujo, nes niekada iki pat pabaigos nežinome, kokias tiksliai dainas atliksime, kokiu instrumentu vienas kitam asistuosime“, – pasakojo S.Bareikis.

Su scenos „vilkais“ koncertuos ir S.Bareikio studentai – „Liūdni slibinai“. Į grupę susibūrę praėjusių metų vasarą, Dominykas Vaitiekūnas, Vaidas Kublinskas ir Aistė Lasytė anksčiau koncertavo Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – aš” Naktinėjimų koncerte. „Su „Liūdnais slibinais“ kartu koncertuosime pirmą kartą, tačiau tikiuosi ne paskutinį“, – vylėsi S.Bareikis.

Naktinis seansas

Pasibaigus koncertui Vilniaus mokytojų namuose, kitas dainuojamosios poezijos vakaras, pavadintas „Nakties akustiniu desantu“, prasidės gyvos muzikos klube „Tamsta“. Jame dalyvaus gerai žinomi jaunosios kartos akustinės muzikos kūrėjai: Domantas Razauskas, Saulius Petreikis, duetas Kreivas & Raimonda. Taip pat akustinę programą pristatys roko grupės „Requiem“ lyderis Tomas Krivickas-Psichas, merginų trio „Trys Mūzos“, lietuviškai ir angliškai savo kompozicijas atliekantis „Acoustic Bastard“, energingasis kolektyvas „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ ir jaunų kūrybingų merginų duetas „Rezervuota“.

„Tai tarsi neįpareigojantis bendraminčių pabuvimas kartu“, – sakė D.Razauskas. Anot jo, Vilniuje panašių renginių nebūna. „Jei ir vyksta klubuose kažkas per naktį, tai ten skamba klubinė muzika, o čia bus galima išgirsti akustinės kūrybos“, – sakė D.Razauskas. „Naktį ateina tik tie, kurie nori tikrai pasiklausyti akustinės muzikos, o ne tie, kurie nori šiaip „prastumti“ vakarą“, – antrino vienas iš renginio organizatorių Jonas Krivickas.

Pasak organizatorių, prieš porą mėnesių vykęs pirmasis šio ciklo koncertas baigėsi tik paryčiais, o visi, norintys patekti vidun, net netilpo į klubo salę. Šį kartą organizatoriai stengsis kuo racionaliau išdėstyti tiek sėdimas, tiek gulimas klausytojams skirtas vietas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min