Dabar populiaru
Tiesiogiai
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 17, 17:15

Dalį teismams skirtų lėšų Vyriausybė „permes“ nagrinėjantiems migrantų bylas

Iš šiems metams skirtų asignavimų teismams Vyriausybė dalį planuoja „permesti“ nagrinėjantiems migrantų bylas.
Iš Vilniaus oro uosto į Iraką savo noru išskrido 98 migrantai
Migrantai / VRM nuotr.

Finansų ministerijos parengtame nutarimo projekte siūloma 320 tūkst. eurų sumažinti lėšas Vilniaus miesto, Kauno, Panevėžio, Alytaus, Marijampolės, Telšių, Vilniaus regiono apylinkių teismams.

Šiomis lėšomis, iš jų 316 tūkst. eurų darbo užmokesčiui, siūloma padidinti asignavimus Lietuvos Aukščiausiajam Teismui bei Lietuvos vyriausiajam administraciniam, Lietuvos apeliaciniam, Vilniaus apygardos administraciniam, Regionų apygardos administraciniam teismams.

Pasak projekto, šiuo sprendimu perskirstomos tikslinės lėšos priemokoms teismams, nagrinėjantiems bylas, susijusias su užsieniečių teisine padėtimi. Taip pat iš dalies dengiamos Vilniaus apygardos administraciniam teismui skirtos lėšos atsiskaityti su teisėju už įgaliojimų sustabdymo laiką jį grąžinus į pareigas.

Projekte nurodoma, kad tam numatyta 76 tūkst. eurų, iš jų 75 tūkst. eurų darbo užmokesčiui.

Vilniaus apygardos administracinio teismo teisėjo Arūno Kaminsko įgaliojimai buvo sustabdyti dėl įtarimų piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tačiau ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu teisėjų korupcijos byloje buvo nutrauktas. Jis po trejų metų suspendavimo buvo grąžintas į eitas pareigas.

Lėšos perskirstomos atsižvelgus į iš Teisėjų tarybos gautą prašymą.

Krūviai teismuose išaugo dėl neteisėtų migrantų srauto iš Baltarusijos. Negavę prieglobsčio, jie turi teisę sprendimą skųsti teismams.

Praėjusiais metais iš Baltarusijos į Lietuvą neteisėtai atvyko beveik 4,2 tūkst. migrantų.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min