Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 10d. 10:48

Dalia Grybauskaitė vardija savo pasiekimus: mažesnės šilumos kainos, atleistas pulkas teisėjų, išsiderėta didesnė ES parama

Dalia Grybauskaitė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Tarp svarbiausių per metus nuveiktų darbų prezidentė Dalia Grybauskaitė mini kovą su korupcija ir teismų sistemos ir teisėsaugos institucijų pertvarką.

Antradienį valstybės vadovė D.Grybauskaitė Seime skaitys metinį pranešimą, pirmadienį prezidentūros tinklalapyje buvo paskelbta svarbiausių darbų apžvalga.

Sugriežtinta atsakomybė už rinkėjų papirkinėjimą, kreipimaisi į Konstitucinį Teismą dėl  Seimo rinkimų įstatymo pažeidimų,  į asmenų, tikrinamų dėl neteisėto praturtėjimo, sąrašą įtraukti politikai,  sveikatos priežiūros įstaigų vadovų rotacija, skaidresnė bankroto administratorių atranka – šiuos darbus kovoje su korupcija mini prezidentė.

Taip pat pabrėžiama, kad buvo pradėta reali teismų reforma, skaidresnė teisėjų atranka, pakeista Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovybė ir nustatyti nauji veiklos prioritetai.

„Jokios tolerancijos aplaidiems teisėjams – per visus 4 prezidentės kadencijos metus už teisėjo vardo pažeminimą atleista 13 teisėjų, nuo 1990 iki 2009 metų atleista 14 teisėjų“, – teigiama darbų apžvalgoje. Joje pabrėžiama, kad buvo sudarytos sąlygos spartesniam bylų nagrinėjimui.

Prezidentė pažymi vetavusi Medžioklės įstatymą, nes Seime jis buvo priimtas nesilaikant procedūrų, kreipusis į KT dėl Lietuvos pilietybės suteikimo atvejų išplėtimo konstitucinių galimybių, vetavo pataisas, kuriomis siūlyta smulkinti savivaldybes.

Mažesnės šilumos kainos

Darbų apžvalgoje taip pat minima, kad dėl to, kad atsirado pirmieji konkurencijos žingsniai šilumos ūkyje – mažesnės šilumos kainos vartotojams.

„Nepriklausomiems gamintojams prisijungimą prie šilumos perdavimo tinklų garantuoja Šilumos ūkio įstatymo pataisos, pagal kurias naudojimosi šilumos perdavimo tinklais sąlygas tvirtina ne monopolininkas, o Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija“, – rašoma apžvalgoje.

Joje minima pradėjusi veikti biokuro birža, užtikrintos pigesnių dujų tiekimo galimybės į Klaipėdoje statomą Suskystintųjų gamtinių dujų terminalą.

Taip pat pabrėžiama, kad buvo pasiekta, jog NATO Oro policijos misija Baltijos šalyse taptų nuolatinė, išsiderėta didesnė ES parama Lietuvai 2014-2020 metams, pavyko suderėti, kad naujojoje ES finansinėje perspektyvoje Lietuva gautų 4 mlrd. litų daugiau nei gavo 2007-2013 metais (nors bendras ES biudžetas mažėja), IAE uždarymas bus finansuojamas kaip numatyta Lietuvos stojimo į ES sutartyje. Pavyko išsikovoti, kad nebūtų apriboti Ignalinos atominės elektrinės uždarymo finansavimo terminai.

„Lietuva tapo finansinės drausmės ir ekonominės krizės įveikimo pavyzdžiu – šalis yra 6 vietoje ES pagal skolos rodiklį. Lietuvos balsas girdimas ir į jį įsiklausoma vidinėse ES diskusijose apie ekonominės krizės įveikimą ir tolimesnį augimą“, – rašoma apžvalgoje.

Prezidentės darbo statistika

Pateikta 12 įstatymų projektų.
5 įstatymai grąžinti Seimui svarstyti pakartotinai (visiems veto Seimas pritarė).
Pateikti 3 paklausimai Konstituciniam Teismui.
Pateikti Seimui ratifikuoti 32 tarptautiniai teisės aktai.
Pasirašyti 408 įstatymai.
Paskirta 11 apylinkių teismų pirmininkų ir 11 apylinkių teismų pirmininkų pavaduotojų.
Atleistas 21 teisėjas (1 iš jų – už teisėjo vardo pažeminimą).
44 užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovų ir pareigūnų vizitai į Lietuvą.
48 susitikimai su užsienio šalių atstovais, iš jų – 9 su Prezidentais, 4 – su premjerais, 3 – su parlamentų pirmininkais, 10 – su tarptautinių organizacijų ir institucijų vadovais.
Paskirti 19 Lietuvos ambasadorių.
Priimti 28 užsienio šalių ambasadorių skiriamieji raštai.
26 vizitai į užsienį.
11 interviu Lietuvos žiniasklaidai ir 25 spaudos konferencijos; 34 interviu užsienio žiniasklaidai.
Pasakytos 67 kalbos.
Atsakyta į 3343 šalies gyventojų laiškus (duomenys iki 2013 06 10).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:20
02:37
01:14:11

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min