Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė antraisiais kadencijos metais 29 kartus vyko į užsienį ir 14 – į Lietuvos regionus

Dalia Grybauskaitė
„Scanpix“ nuotr. / Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: BNS
0
A A

Antraisiais kadencijos metais prezidentė Dalia Grybauskaitė 29 kartus vyko į užsienį ir surengė 14 išvykų į šalies regionus.

Su Lenkijos prezidentu Bronislawu Komorowskiu prezidentė per pastaruosius metus bendravo penkis kartus, 16 kartų susitiko su Šiaurės ir Baltijos šalių vadovais, pirmadienį pranešė prezidentės spaudos tarnyba.

Antraisiais kadencijos metais Lietuvos vadovė dalyvavo 76 dvišaliuose susitikimuose su užsienio šalių atstovais, iš jų – 31 susitikimas buvo su prezidentais, du – su karaliais, 10 – su premjerais.

Lietuvoje D.Grybauskaitė priėmė 43 užsienio valstybių ir tarptautinių organizacijų vadovus bei aukštus pareigūnus.

„Sustiprėjo Lietuvos pozicijos ES, NATO, ESBO ir Demokratijų bendrijoje. NATO koncepcijoje įtvirtinti realūs Baltijos šalių gynybos planai, numatytos priemonės prieš energetines ir kibernetines grėsmes, įsipareigota kurti Lietuvos ir visų NATO narių interesus atitinkančią priešraketinės gynybos sistemą“, – pasiekimus įvardijo Prezidentūra.

Prezidentūra taip pat teigia, kad pasiekta pažanga siekiant ilgalaikės Lietuvos oro erdvės apsaugos – nuolatinės NATO oro policijos misijos.

Kaip savo darbo rezultatą D.Grybauskaitė nurodė, jog pavyko pasiekti, kad būtų keliami griežtesni saugumo reikalavimai šalia Lietuvos statomoms atominėms elektrinėms Karaliaučiuje ir Baltarusijoje.

„Aktyvesnio dialogo su Vokietija ir Šiaurės bei Baltijos šalimis rezultatas – Europos Vadovų Tarybos sprendimas iki 2014 metų sukurti bendrą ES energetikos rinką ir 2015 metais panaikinti energetines salas“, – teigiama Prezidentūros pranešime.

Anot pranešimo, aktyvesnio dialogo su JAV rezultatas – susitarimas dėl krovinių tarptautinei misijai Afganistane tranzito per Lietuvą, augančios tranzito apimtys.

Tarp nuveiktų darbų užsienio politikoje D.Grybauskaitė mini ir pasirašytą palengvinto pasienio režimo sutartį su Baltarusija.

Antraisiais kadencijos metais valstybės vadovė surengė 14 vizitų į šalies regionus – po du kartus lankėsi Varėnos rajone ir Kauno mieste, po kartą – Kauno, Alytaus, Prienų, Trakų, Švenčionių, Utenos, Telšių, Radviliškio rajonuose bei Panevėžio, Klaipėdos miestuose.

Per metus prezidentė gavo 11 tūkst. 443 piliečių ir juridinių asmenų laiškus.

Antradienį sueina dveji metai, kai D.Grybauskaitė pradėjo eiti prezidentės pareigas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min