Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos už 1,00 Eur!
Prenumeruoti
2012 07 23

Dalia Grybauskaitė Anykčiuose bandė kalti metalą, lipdė iš molio, girnomis malė grūdus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė per vizitą Anykščiuose apžiūrėjo A. Vienuolio-Žukausko ir A. Baranausko memorialinį muziejų, lankėsi J. Biliūno tėviškėje ir Arklio muziejuje Niūronyse. Šie metai paskelbti Muziejų metais, o pirmasis Lietuvos memorialinis poeto A. Baranausko muziejus švenčia ir savo 85-ąjį jubiliejų.
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Anykščiuose
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vizitas Anykščiuose / Dž. G. Barysaitės (www.president.lt) nuotr.

„Nacionalinė literatūra – mūsų tautos tapatybės dalis ir lietuvių kalbos išlikimo pagrindas, todėl jos sklaidai turi būti skirtas ypatingas dėmesys ne tik mokykloje. Memorialinių muziejų veikla – puikus būdas suaktualinti rašytojų kūrybą, pasisemti ir įtvirtinti žinias apie juos kiekvienam moksleiviui“, – sakė prezidentė, kurios žodžiai cituojami pranešime spaudai. 

Valstybės vadovė tikisi, kad artimiausiu metu bus parengta jos inicijuota nacionalinės literatūros programa, padėsianti išsaugoti glaudų ryšį su gimtąja kalba, sustiprinsianti nacionalinės literatūros puoselėjimą ir sklaidą.

Apsilankiusi Arklio muziejuje Niūronyse šalies vadovė su Anykščių moksleiviais dalyvavo duonos kepimo edukacinėje programoje, susitiko su amatininkais, domėjosi tradiciniais audimo būdais, pati kalvėje bandė kalti metalą, taip pat lipdė iš molio, girnomis malė grūdus.

Šalies vadovės teigimu, šiandieniniai muziejai – ne tik vertingų eksponatų saugykla. Savo organizuojamais renginiais ir šventėmis pritraukiantys vis daugiau visuomenės ir jaunimo, muziejai tampa bendruomenių traukos centrais.

Patraukliomis formomis, įdomiomis edukacinėmis programomis gebantys perduoti savo sukauptas istorijos, kultūros vertybes, muziejai ugdo visuomenės istorinę ir kultūrinę savimonę, pilietiškumą, suteikia galimybę turiningai leisti laisvalaikį ir prisideda vystant kultūrinį turizmą.

VIDEO: Vizitas Anykščiuose

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Būsto draudimas Lietuvoje: pokytis iš „nerūpi“ į „būtina“
Reklama
Kartu su VDU studentais, studijas pradeda ir gausus būrys Lietuvos moksleivių
Reklama
„Inbank“ tapo „pigu.lt“ finansavimo partneriu
Reklama
Žiemą per dieną išsimaudęs penkiuose ežeruose keliautojas K.Mieliauskas ragina kas rytą lįsti po šaltu dušu
Užsisakykite 15min naujienlaiškius