Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugsėjo 1d. 12:15

Dalia Grybauskaitė apie meškiukų akciją Baltarusijoje: nereikia meluoti, nusišnekėti ir išsisukinėti

Ši akcija buvo pavadinta „pliušiniu desantu“.
Kadras iš „YouTube“ / Ši akcija buvo pavadinta „pliušiniu desantu“.

Komentuodama iš Lietuvos į Baltarusiją įskridusių švedų pliušinių meškiukų akciją ir mūsų šalies pareigūnų reakciją, prezidentė Dalia Grybauskaitė nesirenka žodžių.

„Nereikia meluoti, nereikės nusišnekėti ir išsisukinėti“, – šeštadienį Širvintose, kur moksleivius sveikino Rugsėjo 1-osios proga, žurnalistams sakė šalies vadovė, paklausta apie Lietuvos institucijų reakciją ir Baltarusijos prezidento grasinimus.

Kam konkrečiai adresavo savo kritiką, D.Grybauskaitė nedetalizavo.

Ji patikino, kad atlikus tyrimą dėl Lietuvos sienos kirtimo visa informacija bus pateikta Lietuvos visuomenei ir Švedijos teisėsaugai. Į klausimą, ar turime suteikti teisinę pagalbą Baltarusijai, prezidentė atsakė aptakiai: „Aš pasakiau dėl sienos kirtimo.“

Švedų viešųjų ryšių kompanija neseniai pranešė, kad liepos 4 dieną keli aktyvistai, Lietuvoje pakilę nedideliu lėktuvu, įskrido į Baltarusiją ir išmėtė apie tūkstantį pliušinių meškiukų su šūkiais už žodžio laisvę. Internete išplatinti tai esą patvirtinantys vaizdo įrašai.

Lietuvos institucijos iškart pareiškė nebuvusios informuotos apie tokį aktyvistų skrydį, o karinės oro pajėgos patikino neužfiksavusios valstybės sienos pažeidimo.

Iš pradžių buvus tokį skrydį neigė ir oficialios Baltarusijos oficialiosios tarnybos. Tačiau praėjus kiek mažiau nei mėnesiui, prezidentas Aliaksandras Lukašenka atleido savo šalies oro pajėgų ir pasienio apsaugos vadus. Minskas taip pat kreipėsi į Lietuvą su teisinės pagalbos prašymu padėti ištirti sienos kirtimo atvejį, o pats prezidentas pareiškė, kad „Lietuvai dėl to maža nepasirodys“.

Rugpjūčio viduryje Lietuvos teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl valstybės sienos kirtimo. Tyrimas atliekamas Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, jį kontroliuoja Generalinė prokuratūra.

Kartu šalies valdžios institucijos pripažino, kad reaguojant į liepos 4 dienos švedų skrydį iš Lietuvos į Baltarusiją pritrūko pareigūnų veiksmų ir komentarų koordinavimo.

Oro erdvės apsaugos klausimus D.Grybauskaitė neseniai aptarė su kariuomenės vadu generolu leitenantu Arvydu Pociumi. Prezidentūra nuo komentarų apie šį susitikimą susilaikė. „Prezidentė, kaip visada, yra griežta, ir aš nenoriu komentuoti“, – žurnalistams sakė generolas leitenantas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min