Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dalia Grybauskaitė aptarė derybas dėl Lietuvos narystės EBPO

EBPO generalinis direktorius Angelas Gurria ir Dalia Grybauskaitė
R.Dačkaus nuotr. / EBPO generalinis direktorius Angelas Gurria ir Dalia Grybauskaitė
Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Pasaulio ekonomikos forume Davose susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria, su kuriuo aptarė Lietuvos pažangą siekiant pradėti derybas dėl narystės šioje prestižinėje organizacijoje.

Lietuva šiemet tikisi kvietimo pradėti derybas dėl narystės EBPO. Sprendimas dėl derybų pradžios turėtų būti priimtas birželį, įvertinus Lietuvos namų darbus ir Narystės veiksmų plano įgyvendinimą, informuoja prezidentūra.

Šalies vadovės teigimu, narystė vienoje įtakingiausių pasaulio organizacijų būtų svarbus tarptautinis Lietuvos įvertinimas ir nauja galimybė geriau ginti savo interesus, dalyvauti priimant globalius sprendimus.

„Tai ne tik sustiprins Lietuvos tarptautinį prestižą, bet ir duos didelę naudą šalies ekonomikai ir žmonėms. Lietuva taps patrauklesnė užsienio investuotojams, pagerės mūsų skolinimosi reitingai ir kaštai", – sakė šalies vadovė.

Lietuva dabar aktyviai dalyvauja EBPO komitetuose ir darbo grupėse. Lietuvos atstovai bendradarbiauja su EBPO ekspertais konkurencijos stiprinimo, ekonomikos liberalizavimo ir kovos su korupcija srityse. Lietuva taip pat prisideda teikiant EBPO paramą Ukrainai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min